سرویس ورزشی | کد خبر: 29798
تاریخ انتشار: 1397/04/25 - 11:42:39

گفت‌وگوی اتفاقیه با رئیس هیئت انجمن‌های ورزشی خراسان شمالی؛

جای خالی زیرساخت در هیئت پر رشته انجمن‌های ورزشی

جای خالی زیرساخت در هیئت پر رشته انجمن‌های ورزشی,

به گزارش پایگاه خبری اتفاقیه ، هیئت انجمن‌های ورزشی خراسان شمالی 10 انجمن فعال دارد، این هیئت به‌رغم داشتن تعداد زیادی رشته ورزشی از داشتن سالن محروم بوده و در سالن‌های سطح شهر در رشته‌های متعدد تمرین می‌کند، اگر گذری به کارنامه هیئت بزنیم درخشش در رشته‌های متعدد نظیر سپک تاکرا به چشم می‌خورد زمانی که در اوج بود و به لیگ برتر صعود کرد اما نبود اعتبار، نداشتن سالن تمرین و ... همگی دست‌به‌دست هم داد تا این ورزش مقام آور در حاشیه باشد و سال‌ها طول کشید تا دوباره راه‌های ناهموار هیئت را هموار و تیمی راهی مسابقات شود.

در انجمن‌های مختلف مقام آور بوده و در میادین کشوری حرفی برای گفتن دارد، دغدغه‌اش نبود سالن است تنها به یک‌رشته ورزشی نمی‌اندیشد بلکه فعال کردن تمام 17 رشته انجمن مدنظرش است، فعال نمودن انجمن‌ها به معنای تقویت بازیکنان، اعزام تیم، فراهم نمودن بستر فعالیت و ... مهم‌ترین اهداف پیش روی این هیئت است.

در این شماره اتفاقیه سری به دغدغه و چالش‌های هیئت انجمن‌های ورزشی استان زدیم، گفت‌وگویی با رئیس هیئت داریم که می‌خوانید تا با مشکلات این ورزش و کارنامه درخشانش آشنا شویم.

علی رحیمی از زمان حضور خود در سمت رئیس هیئتی سعی داشته تمامی رشته‌های این انجمن را فعال کند، اما نبود بستر مناسب و نداشتن سالن سبب شده رشته‌های دارت، فوتبال دستی، طناب زنی، پروازهای هوایی، ساواته، سپک تاکرا، کیک بوکسینگ و.. فعال شود و اگر بستر مهیا شود و هیئت مجال پیشرفت بیاید قطعاً سایر رشته‌های این انجمن نیز فعال خواهند شد.

برگزاری اردوی تیم ملی و مسابقات کشوری جهت‌یابی مردادماه به میزبانی بجنورد

رحیمی به برگزاری اردوی تیم ملی و مسابقات کشوری جهت‌یابی اشاره می‌کند و می‌گوید: اردوی تیم ملی و مسابقات کشوری جهت‌یابی مردادماه به میزبانی بجنورد برگزار خواهد شد.

به گفته رحیمی نماینده فدراسیون در این شهرستان حضور یافته و از نزدیک بستر برگزاری اردو و مسابقات را بازدید کرده و تأییدیه نهایی صادرشده است.

راه‌اندازی ورزش ساواته برای نخستین بار در استان

وی به رشته ساواته از رشته‌های رزمی که به‌تازگی در این هیئت فعال‌شده اشاره می‌کند و می‌گوید: به‌زودی دو نماینده از آقایان زیر نظر رئیس انجمن ساواته کشور مربیگری درجه 3 ساواته دریافت کرده و عملاً این ورزش در استان فعال خواهد شد و باشگاه ساواته برای نخستین بار در استان راه‌اندازی می‌شود.

وی گذری می‌زند به ورزش سپک تاکرا، ورزشی که نام و آوازه خوبی داشت و درخشش نمایندگان استان سبب شد همواره در رقابت‌ها حرفی برای گفتن داشته باشند.

رحیمی می‌گوید: پیش‌ازاین در رده سنی نوجوانان عنوان دوم کشور را به دست آوردیم، در دره سنی بزرگ‌سالان نیز عناوین دومی و سومی و حضور در لیگ برتر جزء افتخارات این ورزش به شمار می‌آید.

وی به اعزام تیم زیر 18 سال استان در مسابقات کشوری اشاره کرد و افزود: در رده سنی زیر 18 سال 5 نماینده از استان برای نخستین بار تجربه حضور در میادین کشوری را به دست آوردند و هدف از اعزام تیم کسب تجربه و تقویت رده سنی پایه بوده، رده سنی نوجوانان باید جایگزین رده سنی بزرگ‌سالان شوند و شرایط را برای رشد و توسعه این ورزش و ورزشکاران رده سنی پایه مهیا کنیم.

وی از اعزام جوانان زیر 25 سال به رقابت‌های قهرمانی کشور در مردادماه و بزرگ‌سالان در شهریورماه خبر داد.

به گفته وی تمرینات زیر نظر مربیان سپک تاکرا پیگیری می‌شود، پیگیری برای جذب مربیان مجرب انجام‌شده و به‌زودی شاهد حضور مربیان مجرب و از سویی ارتقاء سطح این ورزش در استان هستیم.

وی افزود: هم‌اکنون رده‌های سنی متعدد در سالن هیئت بدمینتون در ساعت‌های متعدد تمرینات خود را پیگیری می‌کنند، درخواست میزبانی رقابت‌های کشوری سپک تاکرا در رده سنی جوانان و بزرگ‌سالان داده‌شده است.

وی از مهم‌ترین اهداف هیئت به رشد و توسعه این ورزش در استان اشاره و از دیگر برنامه‌های هیئت به برگزاری مسابقات منطقه‌ای فوتبال دستی و پاراگلایدر اشاره کرد.

انتهای خبر/ وحدانی

 


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.