سرویس حوادث | کد خبر: 29802
تاریخ انتشار: 1397/04/25 - 11:48:49

جانشین یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مطرح کرد:

کمبود نیرو مهم‌ترین چالش در اطفاء حریق عرصه‌های جنگلی و مرتعی استان

کمبود نیرو مهم‌ترین چالش در اطفاء حریق عرصه‌های جنگلی و مرتعی استان,

به گزارش اتفاقیه به نقل از ایسنا ؛ جانشین یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان شمالی گفت: کمبود نیرو یکی از مهم‌ترین چالش‌های این اداره کل برای اطفاء حریق در مناطق جنگلی و مرتعی این استان است.

حلیمی تصریح کرد: هنگام آتش‌سوزی در عرصه‌های جنگلی و مرتعی اولین افرادی که در عرصه برای اطفاء حریق حضور پیدا می‌کنند قرق بآن‌ها هستند اما تعداد این افراد در بسیار کم است.

وی افزود: حضور کافی قرق بآن‌ها در عرصه‌های طبیعی موجب می‌شود تا در وهله نخست آتش‌سوزی صورت نگیرد و بعد از آن اگر آتش‌سوزی نیز صورت گرفت آتش خیلی زود خاموش شود.

حلیمی با اشاره به اینکه در حال حاضر این اداره کل دارای 60 نیروی قرق بان است، ادامه داد: هر یک از این قرق بآن‌ها مراقبت از  60 تا 70 هکتار از عرصه‌های منابع طبیعی را بر عهده دارند که مساحت خیلی زیادی است.

وی اظهار کرد: علاوه بر آن شرکتی بودن نیروهای قرق بان از دیگر مشکلات در این زمینه است چراکه آن‌ها به آینده کاری امیدی ندارند و همین امر بر روی عملکرد آن‌ها تأثیرگذار است.

این مقام مسئول نبود هلی برد برای انتقال آب، نیرو و ... به مناطق دچار آتش‌سوزی شده را از دیگر مشکلات بیان کرد و گفت: بیشتر مناطق تحت حفاظت این اداره کل صعب‌العبور است و در صورت بروز آتش‌سوزی حدود دو ساعت طول می‌کشد تا نیروها برای خاموش کردن آتش به مکان موردنظر برسد.

وی خاطرنشان کرد: اگر نیروها در اولین زمان ممکن در مکان آتش‌سوزی حضور داشته باشند آتش خیلی زود خاموش و به بقیه مکان‌ها سرایت نمی‌کند

انتهای خبر/


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.