سرویس سیاسی | کد خبر: 29806
تاریخ انتشار: 1397/04/26 - 11:35:03

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار:

ایجاد درآمد در حوزه گردشگری به توسعه بیشتر منجر خواهد شد

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان شمالی گفت: اگر یکی از اولویت‌های ما ایجاد درآمد در حوزه گردشگری باشد بدون شک سریع‌تر به توسعه و پیشرفت در این حوزه دست خواهیم یافت.
 ایجاد درآمد در حوزه گردشگری به توسعه بیشتر منجر خواهد شد,

به گزارش پایگاه خبری اتفاقیه ، رضا رجب‌زاده در کارگروه میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان اظهار داشت: خراسان شمالی دارای ظرفیت‌های قابل‌توجهی در حوزه گردشگری است که همین شاخص‌های ویژه فرهنگی می‌تواند منجر به ایجاد تحول در استان شود که البته در این مسیر باید از تبادل‌نظر و هم‌اندیشی دستگاه‌های اجرایی هم بهره برد.

وی افزود: موضوع میراث فرهنگی و گردشگری از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و با توجه به این‌که در حوزه درآمدهای پایدار در تمامی کشورها دغدغه‌های جدی وجود دارد لذا توجه به این حوزه می‌تواند مشکلات را کاهش دهد.
رجب‌زاده تصریح کرد: جاذبه‌های گردشگری باید توسعه و گسترش بیشتری پیدا کند زیرا ایران به لحاظ جاذبه‌های گردشگری در رتبه‌های نخست اما به لحاظ درآمدهای حاصل از آن در رتبه‌های پایین قرار دارد بنابراین نیازمند توجه بیشتر به حوزه جاذبه‌های گردشگری هستیم و این امر تنها با نگاه جدید مدیران و فعالان اقتصادی امکان‌پذیر خواهد شد.
وی در بخش دیگر سخنان خود چشمه آب گرم ایوب را یکی از مهم‌ترین ظرفیت‌ها و جاذبه‌های گردشگری استان توصیف کرد و گفت: امیدواریم با مدیریت جدید میراث فرهنگی و گردشگری، مشکلات این حوزه حل شود و شاهد بهسازی و بازسازی ساختارهای جدید باشیم.
رجب‌زاده هم‌چنین در خصوص طرح مسیر سبز گردشگری باباامان، چناران شهر، اسفیدان و زوارم نیز اظهار داشت: این طرح باید توجیه اقتصادی داشته باشد که یک بخش از سرمایه آن را بخش خصوصی تقبل کند و بخش دیگر آن را از طریق بودجه سالانه تأمین خواهیم کرد.
وی در خصوص بررسی طرح برگزاری رویداد کارآفرینی استارت آپ و ایده‌های خلاق نیز خاطرنشان کرد:باید نگاه ویژه‌ای به حوزه ایده‌های خلاق داشت زیرا این توجه می‌تواند منجر به تحول در حوزه اقتصادی شود که در حال حاضر اکثر مشاغل جهان انفورماتیک محور شده‌اند که به‌خوبی هم در حال پیشرفت هستند.

 

انتهای خبر/


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.