سرویس سیاسی | کد خبر: 29808
تاریخ انتشار: 1397/04/26 - 11:38:20

در مراسم معارفه مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان شمالی مطرح شد؛

لزوم استفاده از موقوفات در جهت توسعه استان

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان شمالی گفت:از موقوفات باید در جهت توسعه استان استفاده کرد
لزوم استفاده از موقوفات در جهت توسعه استان,

به گزارش پایگاه خبری اتفاقیه ، محمود ثمینی در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان شمالی با بیان اینکه باید از موقوفات در جهت توسعه استان استفاده شود، اظهار داشت: امروزه در سطح کشور و استان وقف‌های زیادی وجود دارد اما به‌تناسب موقوفات که انجام شده است استفاده بهینه و درستی از آن نشده است.

ثمینی با بیان اینکه مشارکت داشتن موقوفات در عمران و آبادانی می‌تواند سازندگی و توسعه جامعه را سرعت ببخشد، عنوان کرد:دستگاه‌های با تعامل باید موانع را برطرف کند و باید سعی شود تا حداکثر استفاده را از وقف برای خدمت به مردم جامعه و نظام اسلامی انجام شود.

وی با اشاره به اهمیت مشاوره برای مصرف درست وقف، اظهار داشت: باید سعی شود تا وقف بر اساس نیاز روز جامعه و با شکل جدید انجام شود.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان شمالی گفت: ازجمله طرح‌های جدید برای وقف در زمینه‌های طرح‌های اشتغال‌زایی، فرهنگی و... است که موقوفات می‌تواند موتور حرکتی در جامعه و کمک به پیشرفت در جامعه باشد.

نماینده ولی‌فقیه در استان نیز در این مراسم با بیان اینکه مسئولیت‌ها رفتنی و خدمت‌ها ماندگار است، اظهار داشت: عنوان‌هایی که هرکدام از ما داریم ماندگار نیست و اینکه انسان مشکلی از مردم برطرف و خدمتی کند ماندگار است.

آیت‌الله یعقوبی افزود: مال، جان و تمام ثروت‌های خدادادی انسان در این دنیا فانی است و با انفاق و وقف در راه خدا این سرمایه‌ها ماندگار می‌شود.

آیت‌الله یعقوبی اظهار داشت: از ابتدای اسلام تاکنون موقوفات ماندگار مانده است وکسانی که مال خود را وقف کرده‌اند حسنه جاری را برای خود رقم زده اند.

وی با اشاره به اینکه قران کریم نیز در خصوص وقف و انفاق توصیه کرده است، افزود: اگر می‌خواهید در روز قیامت یار و یاور برای تو وجود داشته باشید باید در دنیا به مبحث وقف اهمیت داده شود.

قائم‌مقام سازمان اوقاف نیز در این مراسم با بیان اینکه امروزه با شرایط به وجود آمده، دشمن می‌خواهد با حربه‌های مختلف به کشور ضربه وارد کند، اظهار داشت: در این شرایط پیروی از منویات رهبری و وحدت تنها راه برون‌رفت از مشکلات است.

عابد تصریح کرد: ما امروزه در کشور همه چیز ازجمله امنیت و ذخایر خدادادی در کشور برخوردار هستیم و در کنار این ثروت‌های مادی در کشور  بزرگ‌ترین سرمایه ما امنیت است.

وی با بیان اینکه اگر امروز برخی دم از تحریم می‌زنند و می‌گویند نمی‌توانیم در این شرایط کار کنیم، عنوان کرد: باید بدانیم که با وجود چنین سرمایه‌هایی در کشور کم‌کاری و مشکل از خود ما است.

انتهای خبر/ آقایی

 


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.