سرویس سیاسی | کد خبر: 29810
تاریخ انتشار: 1397/04/26 - 11:39:20

نظارت۳۷۰۰ عضو بازرسی استان بر روند دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری

نظارت۳۷۰۰ عضو بازرسی استان بر روند دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری,

سرپرست دفتر نظارت و بازرسی انتخابات خراسان شمالی گفت: شورای نگهبان برای نظارت بر انتخابات یک شبکه نظارت و بازرسی انتخابات را تشکیل داده است که چهار هزار و 500 نفر از استان عضو فعال این شبکه هستند و سه هزار و 700 نفر از آنان بر دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری نظارت داشتند.

ملک محمد حسن‌زاده در نشست خبری سالروز تأسیس نهاد شورای نگهبان در 26 تیرماه 58، اظهار داشت: بر اساس قانون شورای نگهبان 20 وظیفه اساسی بر عهده دارد که تشخیص عدم مغایرت مجلس با احکام اسلام، تشخیص عدم تعارض این مصوبات با قانون اساسی، تفسیر قانون اساسی و نظارت بر انتخابات خبرگان رهبری، ریاست جمهوری، مجلس و همه‌پرسی‌ها ازجمله مهم‌ترین وظایف شورای نگهبان هستند.

حسن‌زاده افزود: در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری نیز میانگین مشارکت مردمی 73.33 و میانگین استانی 80.72 درصد بوده است.

حسن‌زاده با بیان اینکه دفتر نظارت و بازرسی انتخابات در زمان برگزاری انتخابات رفتار و عملکرد نامزدهای احتمالی انتخابات را رصد می‌کند، افزود:آسیب‌شناسی نقاط ضعف و قوت انتخابات دوره‌های گذشته به‌منظور فراهم‌سازی شرایط بهتر برای برگزاری انتخابات و نیز اقدام به برگزاری دوره‌های آموزشی برای اعضای شبکه نظارت و بازرسی در سال‌های آینده انجام می‌شود.

انتهای خبر/


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.