سرویس ورزشی | کد خبر: 29815
تاریخ انتشار: 1397/04/26 - 11:54:18

گفت‌وگوی اتفاقیه با قهرمان آلیش کشور؛

قلب خانم‌ها هم مثل آقایان برای کشتی می‌تپد

 قلب خانم‌ها هم مثل آقایان برای کشتی می‌تپد,

به گزارش پایگاه خبری اتفاقیه ؛ وقتی قرار است مردانه بجنگی آن‌هم در ورزشی که تمریناتش هم به همان نسبت قدرتمند و سخت است و زن را از زنانگی‌اش دور می‌کند باید دست‌وپنجه نرم کنی با همه سختی و مشکلات طاقت‌فرسایی که دور از انتظار است ظرافت زنانه بتواند از پس آن بیاید، اما واقعیت چیز دیگری است، وجود دارد از جنس ورزشکارانی که تمام سختی‌ها را به جان می‌خرند و با افتخار در میادین متعدد ملی و بین‌المللی نام خراسان شمالی را بر سر زبان‌ها می‌آورند، شیر زنانی که می‌جنگند و ماه‌ها تلاش شبانه‌روزی‌شان وصف‌ناپذیر است.

از آسیه شجاعی آلیش کار قهرمان کشور می‌گوییم، دختر آلیش کاری که 4 سال وارد این رشته ورزشی شده، ماهیت فعالیت‌هایش ورزشی است و تنها دوران فعالیت ورزشی‌اش به این چهار سال فعالیت حرفه‌ای، خلاصه نمی‌شود و پیش‌ازاین در رشته‌های بسیاری نظیر جودو، دوومیدانی، پرتاب وزنه و دیسک و... در میدان مسابقات حرفی برای گفتن داشته است.

تمرینات سخت و طاقت‌فرسای ورزشکاران حرفه‌ای

شجاعی در گفت‌وگو با خبرنگار اتفاقیه پس از کسب مدال طلا در رقابت‌های کشوری آلیش می‌گوید: برای حضور در این رقابت‌های انتخابی یک سالی است که تمرین می‌کنم و در این مدت برای کاهش وزن خود برنامه‌های متعددی داشتم و توانستم 15 کیلو وزن کم کرده و در وزن 75 کیلوگرم به رقابت بپردازم.

وی که در چهار دیدار خود در رقابت‌های کشوری آلیش تمام حریفان خود را مغلوب کرده است اظهار می‌کند: تمرینات فشرده‌ای را در این مدت گذراندم از یک سال قبل برای این مسابقات انتخابی خود را آماده کردم، در دو ماه آخر برای کاهش وزن نیز برنامه مدونی داشتم که همراه با رژیم غذایی دوران سختی از تمرینات بود.

شجاعی اظهار می‌کند: معمولاً اوایل سال انتخابی تیم ملی برگزار می‌شود و بعدازآن تمرینات در اردوهای تیم ملی پیگیری شده، عموماً 15 روز در اردو هستیم و 15 روز در استراحت به سر می‌بریم.

نداشتن شغل، دغدغه ورزشکار حرفه‌ای

وی مهم‌ترین دغدغه خود را نداشتن شغل و کسب درآمد می‌داند، درحالی‌که عموماً مسابقات، تمرینات و حضور در اردوها هزینه‌های بسیاری برایش دارد و از سویی نداشتن کسب درآمد نیز باعث از بین رفتن تمرکز وی شده است.

وی می‌گوید:4 سالی است که در اردوی تیم ملی از آزمون‌های استخدامی جامانده است، مهم‌ترین دغدغه ذهنی و فکری‌اش را که گاه مانع از تمرکز بر تمرینات می‌شود شغلش است و نداشتن درآمد گاهی آور را برای هزینه‌ها با چالش روبرو کرده است.

شجاعی از 12 سالگی در تیم بسکتبال، جودو، پرتاب وزنه و دیسک است و عنوان ششم کشور را نیز در رشته پرتاب وزنه به دست آورده است.

وی تأکید می‌کند: هیئت کشتی استان همواره برای اعزام به رقابت‌های متعدد کمک‌های بسیاری کرده و جا دارد از زحمات عیسی پور نادری سرپرست هیئت کشتی استان و مدیرکل ورزش و جوانان  تقدیر کرد.

وی اظهار می‌کند: ورزشکار حرفه‌ای بودن مشکلات خاص خود را نیز دارد، در غم و شادی کنار خانواده و دوستان و آشنایان خود نیستی، فشار تمرینات اردوها گاه غیرقابل‌تحمل می‌شود، ازآنجایی‌که آلیش ورزش مردانه‌ای است و خانم‌ها نیز کمتر به این ورزش گرایش دارند عموماً تمرینات ،مشابه تمرینات آقایان است و این نوع تمرین و فشار غیرقابل وصف آن سخت و غیرقابل‌تحمل می‌شود اما عشق به ورزش و این رشته ورزشی سبب می‌شود از ادامه راه منصرف نشویم.

شجاعی که از سال 93 به عضویت تیم ملی آلیش درآمده تصریح می‌کند: تمرینات در اردوی تیم ملی زیر نظر مربیان تیم ملی پیگیری می‌شود اما در استان به‌تنهایی تمرین می‌کنم و مربی سطح بالا و مجربی ندارم.

وی اعزام به رقابت‌های جهانی قرقیزستان را نیز پیش رو دارد، اردوی تیم ملی از دوم مردادماه زیر نظر مربی تیم ملی آغاز می‌شود.

وی پیش‌ازاین در مسابقات جهانی بلاروس عنوان سومی را به خود اختصاص داده، قهرمان آلیش ایران شده و دو سومی در رقابت‌های آسیایی در کشتی آلیش و کشتی با کمربند دارد، شجاعی عنوان پنجمی جهان، سه عنوان جهانی و دو سومی آسیا را در کارنامه ورزشی خود به ثبت رسانده است.

انتهای خبر/ وحدانی

 


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.