سرویس حوادث | کد خبر: 29820
تاریخ انتشار: 1397/04/26 - 12:01:47

متهم حادثه انفجار منزل مسکونی در شیروان شناخته شد

رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیروان گفت: پیمانکار طرح اگو متهم حادثه انفجار منزل مسکونی که جمعه‌شب گذشته در این شهر خراسان شمالی رخ داد، شناخته شده است.
متهم حادثه انفجار منزل مسکونی در شیروان شناخته شد,

به گزارش پایگاه خبری به نقل از ایرنا جعفر حیدری اظهار داشت: در پی حفاری ایجادشده توسط پیمانکار طرح اگو در آن منطقه و نزدیکی منزل مسکونی و فشار به لوله و نشتی گاز این حادثه رخ داده است.

وی با بیان اینکه هفته گذشته هم یک باب مغازه در همان اطراف دچار نشتی گاز و آتش‌سوزی شده بود گفت: نشت گاز خط لوله اصلی به‌گونه‌ای بود که تا چهارم‌تری ساختمان آتش‌نشانی نیز رسیده بود.
حیدری ضمن اشاره به گلایه‌های شهروندان مبنی بر عدم حضور به‌موقع مأموران آتش‌نشانی در این حادثه افزود: هم‌اکنون دوربین‌های اطراف گویای واقعیت است که پس از تماس تلفنی، مأموران این سازمان با ماشین‌ها به‌صورت خلاف جهت از خیابان حرکت کرده و کمتر از یک دقیقه به محل حادثه رسیده‌اند.
رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیروان گفت: در همان ساعات اولیه وقوع حادثه ماشین‌های آتش‌نشانی از ایستگاه مرکزی با 2 شلنگ آب و ماشین بعدی از ایستگاه دیگر با 6 نفر نیرو وارد میدان شدند.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری خراسان شمالی نیز دراین‌باره گفت: با توجه به وقوع حادثه و مقصر دانستن پیمانکار طرح اگو، هنوز نظر کارشناسی اعلام‌نشده و دادگاه نیز در این خصوص تشکیل نشده است.
غلامحسین ساقی در گفت‌وگو با ایرنا اظهار داشت: حفاری‌ها با استعلام از شرکت گاز انجام می‌شود، این لوله در استعلام شرکت گاز نبوده و از سویی شرکت آب و فاضلاب، کارهایش را به بخش خصوصی واگذار کرده است.
وی گفت: پیمانکار موقع حفاری لوله را خارج کرده ولی از محل اتصالی نشت و فشار وارد شده است که باز هم باید کارشناسی‌های لازم صورت گیرد و پیگیری‌های لازم انجام شود.
جمعه‌شب بر اثر انفجار و آتش‌سوزی در یک‌منزل مسکونی در شیروان، یک خانم 60 ساله در اثر موج انفجار و سوختگی جان باخت و دو نفر در این حادثه مصدوم شدند که هم‌اکنون حال آنان مساعد است.

انتهای خبر/

 


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.