سرویس سیاسی | کد خبر: 29827
تاریخ انتشار: 1397/04/27 - 11:39:16

سرپرست معاونت سیاسی استانداری:

فهم مشترک لازمه مقابله با آسیب‌های اجتماعی است

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان شمالی در نشست کارگروه تخصصی امور فرهنگی و اجتماعی استان گفت: رسیدن به فهم مشترک اجتماعی و پرهیز از موازی کاری لازمه مقابله با آسیب‌های اجتماعی است.
 فهم مشترک لازمه مقابله با آسیب‌های اجتماعی است,

به گزارش پایگاه خبری اتفاقیه ، محمود ثمینی در این نشست اظهار داشت: با توجه به تنوع و گستردگی مسائل اجتماعی، انسجام و یکپارچگی در برنامه‌ریزی و اجرای آن از سوی تمامی دستگاه‌های اجرایی استان باید مورد تأکید باشد و از جزیره‌ای عمل کردن پرهیز شود.

وی افزود: هدف از تشکیل این کارگروه ایجاد هماهنگی و تسریع در اجرای مصوبات است بنابراین حضور اعضا و ارائه طرح‌های مختلف تنها مدنظر نیست بلکه ما به دنبال اثرگذاری فعالیت‌های خود در جامعه هستیم و بار دیگر تأکید می‌کنم تمام دستگاه‌های اجرایی به اجرای مصوبات کارگروه اهتمام لازم را داشته باشند.
وی ادامه داد: مباحث فرهنگی و اجتماعی بسیار متنوع و برنامه‌ریزی برای آن بر اساس سیاست‌های بالادستی کشور و تأکید بر بومی‌سازی است و یادآور می‌شوم برای تبیین بهتر موضوعات، اطلاع‌رسانی گسترده و ایجاد فضاسازی مناسب، از ظرفیت صداوسیمای استان باید به‌درستی بهره‌مند شد.
سرپرست معاونت سیاسی استانداری خراسان شمالی خاطرنشان کرد: با توجه به اعلام آسیب‌های اجتماعی استان باید برای کاهش این آسیب‌ها برنامه‌ریزی همراه با جدول زمان‌بندی داشته باشیم و از سازمان‌های مردم‌نهاد به‌عنوان یک فرصت مناسب بهره‌مند شویم.
ثمینی با توجه به ارائه طرحی مبنی بر جمع‌آوری افسانه‌های عامیانه استان با گویش‌های محلی، تصریح کرد: هر طرحی که منجر به غنای فرهنگ استان و همچنین انتقال سنت‌ها و آیین‌های گذشته به نسل جوان امروز و آینده می‌شود، مورد تأکید و تأیید ما خواهد بود چرا که امروز با موضوع نفوذ فرهنگ بیگانه روبرو هستیم و بازآفرینی فرهنگ اصیل خود امری ضروری است.
وی از برگزاری مراسم بزرگداشت آیت ا... میرزا حسن موسوی بجنورد در پاییز امسال خبر داد و افزود: با توجه به تأکید استاندار مبنی بر برگزاری مراسم بزرگداشت مفاخر استان مقدمات برگزاری همایش نکوداشت این عالم فرزانه از سوی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در حال پیگیری است و با توجه به ملی بودن این مراسم تمامی دستگاه‌های اجرایی باید همکاری لازم را داشته باشند.

انتهای خبری/


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.