سرویس ورزشی | کد خبر: 29836
تاریخ انتشار: 1397/04/27 - 12:02:42

برگزاری رقابت‌های قهرمانی کشور در بجنورد؛

کونگ‌فو کاران استان در جدال با فایتر های سراسر کشور

رئیس هیئت کونگ‌فو خراسان شمالی از برگزاری سومین دوره رقابت‌های کشوری کونگ‌فو به میزبانی بجنورد خبر داد.
کونگ‌فو کاران استان در جدال با فایتر های سراسر کشور,

به گزارش پایگاه خبری اتفاقیه ؛ همت افزا اظهار داشت: سومین دوره رقابت‌های کشوری کونگ‌فو در رده‌های سنی نوجوانان و نونهالان 29 و 30 تیرماه به مناسبت گرامیداشت ولادت حضرت معصومه و روز دختر برگزار می‌شود.

به گفته وی 23 تیم از 21 استان کشور به مدت دو روز با یکدیگر به رقابت می‌پردازند ضمن اینکه از خراسان شمالی و تهران دو تیم الف و ب حضور خواهند داشت.

خوابگاه متمرکز در استان ضرورت است

وی محل اسکان ورزشکاران را دانشکده فنی دختران و مسئولان را دهکده مقاومت بسیج عنوان کرد و افزود: نخستین مشکل استان برای برگزاری میزبانی رقابت‌های متعدد نداشتن خوابگاه برای اسکان ورزشکاران است ضمن اینکه تمامی ارگان‌هایی که ورزشی نیستند نیز همکاری لازم در این زمینه داشتند و مشکلی برای اسکان ورزشکاران نخواهیم داشت اما داشتن یک خوابگاه متمرکز در استان یک ضرورت است.

سالن پیام نور میزبان رقابت‌های کشوری کونگ‌فو

به گفته وی سالن 1200 نفره بزرگ‌ترین سالن استان است و به دلیل برخی ایرادات فنی امکان برگزاری مسابقات در این سالن مهیا نشد و هم‌اکنون در سالن دانشگاه پیام نور میزبان تیم‌های سراسر کشور هستیم.

وی عدم حضور سایر استان‌ها را به دلیل نداشتن پروازهای روزانه و ریلی و دومسیره بودن استان ذکر کرد و افزود: نداشتن پروازهای روزانه هوایی و ریلی سبب شده برخی تیم‌ها نتوانند حضور یابند از سویی همچنین برخی تیم‌ها نیز از طریق پروازهای ریلی یا هوایی به استان دیگری آمده و مجدداً به خراسان شمالی اعزام‌شده‌اند و این دومسیره بودن نیز از مشکلاتی است که عموماً ورزشکاران سایر استان‌ها با آن مواجه هستند و یک ضعف استان به شمار می‌رود.

به گفته همت افزا 16 فایتر،2 مربی اصلی و سرپرست و 4 مربی از خراسان شمالی در این رقابت‌ها حضور دارند.

آمادگی بالای کونگ‌فو کاران استان

وی تأکید کرد: فایتر های استان سطح آمادگی بالایی دارند و پیش‌بینی یک عنوان تیمی و کسب مقام‌های متعدد را خواهیم داشت.

وی هدف از برگزاری میزبانی رقابت‌های کونگ‌فو بانوان را ارتقاء سطح فنی و علمی کونگ‌فو کاران و تبلیغات درزمینهٔ معرفی این رشته ورزش مفرح و جذاب به‌جای تفکرات اشتباه مربوط به خشن بودن ورزش کونگ‌فو دانست.

وی از اصحاب رسانه و سایر ارگان‌ها و مسئولانی که در برگزاری هر چه‌بهتر این رقابت‌ها تلاش کرده‌اند نیز تشکر و ابراز امیدواری کرد مسابقات در سطح بالا و شأن استان برگزار شود و کونگ‌فو کاران به مدال‌های رنگارنگ دست پیدا کنند.

انتهای خبر/ وحدانی

 


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.