سرویس سیاسی | کد خبر: 29842
تاریخ انتشار: 1397/04/30 - 09:43:03

اکبری مطرح کرد:

فرودگاه بجنورد مشکلی برای انجام پرواز ندارد

فرودگاه بجنورد مشکلی برای انجام پرواز ندارد,

نماینده 5 شهرستان استان در مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه در پیگیری‌هایی که انجام دادیم نمونه‌های مشابهی از فرودگاه‌های خارجی حتی با طول باند کمتر از فرودگاه بجنورد، توانسته بودند مشکلات خود را برای نشست‌وبرخاست ایمن هواپیما برطرف کنند، تأکید کرد: بر اساس اظهارات کارشناسی اهل‌فن، نقص و مشکل فرودگاه بجنورد قابل‌حل است و این فرودگاه مشکلی برای انجام پرواز ندارد.

علی‌اکبری در نشست با اصحاب رسانه استان افزود: بسیار امیدواریم که پروازهای فرودگاه بجنورد همانند گذشته برقرار شود و صحبت‌هایی با مدیرکل فرودگاه‌های کشور انجام دادیم که بناست نهایی شود.

اکبری با تأکید بر اینکه اصل موضوع و مشکل در فرودگاه بجنورد، کمبود هواپیما است، عنوان کرد: تاکنون تذکرات فراوانی به سبب ابطال پروازهای شرکت آسمان به ربیعی، وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی داده شده است.

وی بابیان اینکه سوابق فرودگاه بجنورد نشان می‌دهد که این فرودگاه در گذشته پروازهای روزانه خود را بدون کمترین مشکلی انجام می‌داده است، تصریح کرد: کسانی که اهل‌فن و تخصص هستند، معتقدند که مناسب‌ترین نقطه ممکن برای احداث فرودگاه، مکان فعلی است.

وی گفت: دغدغه‌ای به لحاظ رفع مشکلات و نواقص فرودگاه نداریم اما متأسفانه چون نمی‌توانند هواپیما تأمین کنند، در این زمینه شانتاژ و مشکل را متوجه فرودگاه می‌کنند.

نماینده مردم بجنورد، گرمه، جاجرم، راز و جرگلان و مانه و سملقان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: اکنون به‌جای طرح این مسائل باید به دنبال راهکار و رفع نواقص موجود باشیم تا همچون گذشته، مجدد پروازهای فرودگاه بجنورد رونق بگیرد.

اکبری همچنین با اشاره به بحران آب که گریبان گیر بسیاری از استان‌های کشور نیز شده است، عنوان کرد: درزمینهٔ مدیریت بحران آب، هماهنگی وجود دارد اما باید دید ابزارهای کافی برای عبور از بحران را داریم یا خیر.

وی بابیان اینکه مجلس قوانین را وضع می‌کند اما اینکه چقدر امکان اجرای قانون وجود دارد، تعیین‌کننده است، افزود: کنار گذاشتن آبیاری سنتی و اجرای سیستم آبیاری تحت‌فشار، مستلزم داشتن سرمایه کافی، کمک بلاعوض کشاورز و خدمات ترویجی است، اما در شرایطی که دولت 90 درصد اعتباراتش جاری است و تنها 10 درصد برای انجام کار عمرانی و خدماتی باقی می‌ماند، نمی‌توان این قوانین را اجرا کرد.

وی تصریح کرد: در بحث برنامه تغییر الگوی کشت نیز همین‌گونه است و کشاورز یک‌طرفه نمی‌تواند به قانون تمکین کند چراکه معیشت او نیز وابسته به همین مسئله است.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس تأکید کرد: زمانی می‌توانیم به قانون تمکین کنیم که تمام ابعاد و جوانب اجرای قانون را نیز در نظر گرفته باشیم، بنابراین ما نمی‌توانیم کشاورز را با خسارت مواجه کنیم و بعد بگوییم می‌خواهیم قانون را اجرا کنیم.

اکبری با تأکید بر اینکه باید ابزارهای اجرای قانون نیز به‌درستی تأمین شود، با اشاره به برنامه‌های دولت برای امهال وام‌های کشاورزی گفت: بر اساس قانون، دولت موظف است برای امهال وام‌های بخش کشاورزی به مدت سه سال اقدام کند اما این اتفاق در سال 95 و 96 نیفتاد.
وی افزود: در 2 هفته قبل، دولت قدری از این قانون را عمل کرد و مصوبه‌ای مبنی بر اینکه در نقاط خسارت‌دیده، موظف شد وام بخش کشاورزی را به مدت 2 سال امهال کند البته در برنامه پنج‌ساله ششم این اقدام به مدت سه سال دیده شده بود اما این اتفاق محقق نشد.

انتهای خبر/ عبدی


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.