سرویس اقتصادی | کد خبر: 29846
تاریخ انتشار: 1397/04/30 - 09:54:54

مدیرعامل شرکت توزیع برق خراسان شمالی خبر داد:

رشد ۱۴.۵ درصدی پیک مصرف برق در خراسان شمالی

مدیرعامل شرکت توزیع برق خراسان شمالی گفت: طی امسال پیک مصرف برق در استان ۱۴.۵ درصد افزایش داشته است که این افزایش مصرف بی‌سابقه بوده است، این در حالی است که پیک مصرف کشور حدود ۳.۲ درصد رشد داشته است.
 رشد ۱۴.۵ درصدی پیک مصرف برق در خراسان شمالی,

به گزارش پایگاه خبری اتفاقیه ،علیرضا صبوری در نشست خبری در جمع اصحاب رسانه اظهار داشت: با توجه به کاهش چشمگیر نزولات آسمانی و افزایش دما در این ایام افزایش مصرف برق توسط مشترکان افزایش چشمگیری داشته است که این افزایش بی‌سابقه به دلیل استفاده بی‌رویه از وسایل سرمایشی است.

صبوری بابیان اینکه خاموشی‌ها در محدوده ساعات اعلام‌شده، تا نیمه مردادماه ادامه دارد اما پیش‌بینی می‌شود با تداوم گرما خاموشی‌ها تا پایان مردادماه ادامه یابد، افزود: در حال حاضر بیش از ۲۰ هزار مگاوات برق در مصرف سیستم‌های سرمایش استفاده می‌شود که این نشان‌دهنده این است که برنامه‌ریزی درست در استفاده از وسایل سرمایشی وجود ندارد.

مدیرعامل شرکت توزیع برق خراسان شمالی بابیان اینکه اگر مصرف بر تولید غلبه کند شبکه برق از مدار خارج می‌شود، خاطرنشان کرد: مدیریت مصرف برق و اعمال خاموشی‌ها به‌منظور حفظ پایداری برق انجام می‌شود و اگر خاموشی‌هایی بعضاً خارج از برنامه زمان‌بندی اتفاق می‌افتد به دلیل حوادث غیرمترقبه است و از توان شرکت برق خارج است.

وی در خصوص اظهارات برخی از شهروندان که براثر قطع و وصل برق دچار خسارت شده‌اند، گفت: قطع و وصل برق به‌تنهایی عامل خسارت به وسایل برقی نیست و در مواقع اعلام چنین مواردی کارشناسان شرکت برق مسئله را بررسی و اگر خسارت ناشی از قطع و وصل برق باشد پرداخت می‌شود.

وی در خصوص قطع برق و خاموش چراغ‌های راهنمایی و رانندگی در چهارراه‌ها و ایجاد مشکلات در این زمینه، تصریح کرد: تمام برنامه و زمان‌بندی خاموشی‌ها به تمام دستگاه‌ها اعلام‌شده است و باید راهنمایی و رانندگی در این موارد تمهیداتی لازم را در نظر داشته باشند.

صبوری در پاسخ به سؤال خبرنگار ما درزمینهٔ تأثیر تغییر ساعت کار ادارات استان بر مصرف برق، گفت: روند تغییر ساعت کاری ادارات در ۲۰ استان کشور از جمله خراسان شمالی اجرایی شده است که تغییر ساعت کار ادارات استان سبب کاهش ۱۰ درصدی مصرف برق در زمان پیک بار شده است.

وی با اشاره به اینکه ایران ۱۶ برابر کشورهای پیشرفته برق مصرف می‌کند، خاطرنشان کرد: در سطح کشور با افزایش بی‌سابقه دمای هوا، میزان مصرف برق در زمان پیک بار به 57 هزار و 91 مگاوات رسیده است که این میزان در خراسان شمالی 270 مگاوات رسیده است.

انتهای خبر/ آقایی


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.