سرویس سیاسی | کد خبر: 29859
تاریخ انتشار: 1397/04/31 - 10:04:23

استاندار خراسان شمالی:

تکمیل واحدهای ۲ و ۳ نیروگاه سیکل ترکیبی شیروان تأمین اعتبار می‌شود

استاندار خراسان شمالی از تمهیدات استان برای تأمین منابع مالی موردنیاز تکمیل واحدهای ۲ و ۳ نیروگاه سیکل ترکیبی شیروان با استفاده از اعتبارات وزارت نیرو و تسهیلات بانکی خبر داد.
تکمیل واحدهای ۲ و ۳ نیروگاه سیکل ترکیبی شیروان تأمین اعتبار می‌شود,

به گزارش پایگاه خبری اتفاقیه ، محمدرضا صالحی در دیدار مدیرعامل شرکت مادر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی تصریح کرد: در گفت‌وگو با معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی، برای اختصاص 300 میلیارد تومان اعتبار تکمیل نیروگاه شیروان قول مساعد وزارتخانه کسب شد؛ ضمن این‌که می‌توان از منابع تسهیلاتی خوب استان هم برای تزریق منابع به پیمانکار و تکمیل و بهره‌برداری سریع‌تر این واحدها بهره جست.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر خراسان شمالی حدود 1100 مگاوات تولید برق دارد که بیش از 3 برابر نیاز مصرفی این استان است و مردم از وزارت نیرو انتظار دارند تسهیلاتی برای این استان در نظر گرفته شود.
مدیرعامل شرکت مادر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی هم در این نشست با اشاره به نیاز کشور به توسعه نیروگاه‌های برق، نیروگاه سیکل ترکیبی شیروان را از مهم‌ترین پروژه‌های این شرکت خواند و بر ضرورت تکمیل سریع‌تر واحدهای باقیمانده آن تأکید کرد.
محسن طرزطلب با اشاره به هزینه کرد حدود 2 هزار میلیارد تومان برای واحدهای 2 و 3 این نیروگاه، تکمیل و بهره‌برداری از آن‌ها را نیازمند تأمین نقدینگی 200 میلیارد تومانی و همت و مدیریت جهادی و کار شبانه‌روزی خواند و مساعدت مدیریت عالی استان برای تأمین این منابع را خواستار شد.
گفتنی است؛ واحد یک نیروگاه سیکل ترکیبی شیروان پیش‌ازاین به مدار تولید برق سراسری واردشده و واحدهای 2  و 3 آن نیز که درمجموع توان تولید 300 مگاوات برق دارند، از پیشرفت فیزیکی مناسبی برخوردار است.

انتهای خبر/


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.