سرویس فرهنگی هنری | کد خبر: 29869
تاریخ انتشار: 1397/04/31 - 10:29:07

دبیر هنری جشنواره کارتون و کاریکاتور:

روزی حلال نیاز امروز جامعه است

دبیرخانه دائمی جشنواره سراسری کارتون و کاریکاتور حوزه هنری خراسان شمالی، در راستای نهمین دوره این جشنواره با موضوع «روزی حلال» ورک شاپ ملی برگزار می‌کند.

دبیر هنری جشنواره کارتون و کاریکاتور در گفتگو با اتفاقیه اعلام کرد: این ورک شاپ دومین ورک شاپی است که به‌صورت سراسری در بجنورد برگزار می‌شود که در بخش جنبی جشنواره سالانه کارتون حوزه هنری، امسال بخش کاریکاتور نیز به آن اضافه‌شده است.

عباس ناصری تصریح کرد: این جشنواره 9سال است که به‌صورت کشوری با محورهای کسب روزی، راه‌های کسب روزی، و روزی حرام و روزی حلال و تأثیراتش بر جامعه و زندگی و همین‌طور کاریکاتور چهره استاد جواد علیزاده برگزار می‌شود.

وی علت انتخاب این موضوع برای جشنواره و ورکشاپ را نیاز جامعه کنونی دانست و افزود: ازاین‌رو موضوع  روزی حلال انتخاب‌شده است که امروز جامعه ما به تشویق برای کسب روزی حلال نیاز دارد ؛ زیرا ضربه‌های مهیبی که امروز جامعه ما می‌خورد، نتیجه اختلاس‌ها، دزدی‌ها و کم‌فروشی‌ها و... است.

وی افزود: هنرمندان کشور طی این فراخوان 3روز در بجنورد دعوت می‌شوند و با این موضوع تولید اثر می‌کنند.

ناصری بابیان اینکه حوزه هنری خراسان شمالی به مدت 3روز میزبان هنرمندان کشور است، خاطرنشان کرد: در این کارگاه آموزشی 3تن از پیشکسوتان کاریکاتور کشور نیز به‌عنوان استاد حضور دارند.

وی افزود: در این راستا 2روز ورکشاپ اجرای اثر و یک روز هم تور گردشگری استان به همراه هنرمندان خواهیم داشت.

دبیر هنری جشنواره سراسری کارتون و کاریکاتور در پایان اظهار کرد: آثار تولیدی در ورکشاپ، در بخش مسابقه جشنواره که تا 20 مرداد فرصت ارسال آثار هنرمندان هست، مورد داوری قرار خواهند گرفت.

به گزارش اتفاقیه این ورکشاپ از 3تا 5 مردادماه در حوزه هنری خراسان شمالی برگزار خواهد شد.

انتهای خبر/ اکبری


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.