سرویس ورزشی | کد خبر: 29873
تاریخ انتشار: 1397/04/31 - 10:36:11

اتفاقیه گزارش می هد؛

جدال سرعت برای هیجان

جدال سرعت برای هیجان,

سال‌ها رکود در هیئت اتومبیلرانی سبب شده به‌محض برگزاری یک رویداد استانی و گاهی شهرستانی شاهد حضور و استقبال عموم مردم باشیم، مردم ورزشی که تماشای رقابت‌های متعدد آن‌هم از جنس اتومبیلرانی هیجان خاصی برایشان دارد.

این نوع علاقه و اشتیاق را نمی‌توان نادیده گرفت و توجهی به رفاه حالشان نکرد، مردمی که مسافت زیادی را به خارج شهر آمده‌اند و حالشان خوش می‌شود از هیجان مسابقات و کمبودها به چشمشان نمی‌آید.

پیست کمپوست شهرداری کیلومتر 3 جاده گیفان پیست اتومبیلرانی است جایی که 33 علاقه‌مند این رشته ورزشی برای رقابت آمدند و تماشاچیان نیز آن‌قدری بودند که بتوان در رقابت‌های بعدی برنامه‌ریزی بهتری برای رفاه و تماشای بهتر مسابقات داشت.

پیست مسافت زیادی از شهر داشت و تقریباً بعد از یک ربع به محل برگزاری مسابقات رسیدیم، آن‌چنان جمعیتی برای تماشای این مسابقه آمده بودند که جای پارک اتومبیل به‌سختی پیدا شد و با دشواری  از بین جمعیت به محل برگزاری مسابقات رسیدیم،عموم مردم با فرزندان خردسال ،کوچک و بزرگ خود در دمای بالای 40 درجه ظهر اواخر تیرماه گرما را تحمل می‌کردند تا شاهد برگزاری این مسابقات باشند.

احسان استادی از علاقه‌مندان این رشته ورزشی در حاشیه برگزاری مسابقات از مسئولان هیئت خواستار برگزاری هفتگی این مسابقات شد.

استادی اظهار می‌کند: این رشته ورزشی در این استان  طرفداران زیادی دارد که باید موردتوجه مسئولان ورزشی قرار گیرد.

به گفته وی فراهم کردن امکانات و حداقل‌های موردنیاز تماشاگران نیز باید جزء الزامات هیئت باشد، ضمن اینکه پیست مسافت زیادی از شهر فاصله دارد و باید حداقل‌هایی نظیر آب و صندلی در اختیار عموم قرار گیرد.

زهرا روحی دیگر علاقه‌مند رشته اتومبیلرانی خواستار برگزاری این مسابقات در بخش بانوان شد.

روحی اظهار می‌کند: باوجود تبلیغات برگزاری مسابقات در ساعت 9 صبح متأسفانه مسابقه با تأخیر دوساعته آغاز شد که سبب گرمای شدید هوا و نامساعد شدن شرایط گردید.

به گفته وی چیدن صندلی و ایجاد شرایط مناسب برای تماشاگران می‌تواند  فضای مناسبی را برای گذراندن یک روز خوش و تماشای یک دیدار جذاب فراهم کند.

عاطفه ایمانی دیگر تماشاگر علاقه‌مند این ورزش نیز از مسئولان هیئت خواستار توجه بیشتر به بخش تماشاگران شد.

به گفته وی علی‌رغم جذابیت زیاد مسابقات متأسفانه جایگاه تماشاگران مطلوبیت چندانی نداشت.

وی اظهار می‌کند:برای برگزاری هر چه‌بهتر مسابقات علاوه بر پیست باید به بخش تماشاگران نیز بهاداده شود و در بخش استارت مسابقات از تعداد بیشتری اتومبیل استفاده شود.

هیئت اتومبیل‌رانی از برجسته‌ترین هیئت‌هاست

کوروش بهادری در حاشیه برگزاری این مسابقات که در بخش سرعت با حضور بیش از 33 اتومبیل‌ران برگزارشده اظهار داشت: هیئت اتومبیلرانی و موتور سواری یکی از برجسته‌ترین هیئت‌هایی است که استقبال از این رشته‌های ورزشی بی‌نظیر است.

بهادری تصریح می‌کند:اکثر علاقه‌مندان این رشته ورزشی را جوانان تشکیل می‌دهند جوانانی که سرشار از انرژی هستند و باید برای تخلیه انرژی آن‌ها محیط مناسبی فراهم کرد.

رونق و توسعه فرهنگ  اتومبیلرانی صحیح

به گفته وی برگزاری مسابقات در این رشته ورزشی سبب رونق و توسعه فرهنگ  اتومبیلرانی صحیح خواهد شد و در کنار برگزاری چنین مسابقاتی برنامه‌های خوبی در بخش‌های خوب رانی موتور و اتومبیل خواهیم داشت.

وی به مشکلات پیست اتومبیلرانی اشاره و اضافه می‌کند:برای آسفالت ابتدای پیست نیز پیگیری‌هایی انجام‌شده و به‌محض دریافت موافقت‌های اولیه عملیات هر چه سریع‌تر انجام می‌شود.

وی به حضور و استقبال بی‌نظیر تماشاچیان از این مسابقه ورزشی اشاره و تأکید می‌کند: این نوع استقبال می‌تواند انگیزه هیئت را دوچندان کند تا در برگزاری برنامه‌های متعدد در این رشته ورزشی تلاش کنند.

وی از استاندار و دادستان نیز به خاطر حمایت از ورزش و ورزشی‌ها تقدیر کرد و افزود: حضور دادستان در جلسات متعدد نشان‌دهنده توجه وی به ورزش است  و استاندار و شورای شهر و شهردار نیز حمایت‌های ویژه‌ای از ورزشکاران استان داشتند.

دبیر هیئت اتومبیلرانی خراسان شمالی نیز اظهار می‌کند:نخستین دوره مسابقات اتومبیلرانی در بخش سرعت برگزارشده است و 33 ورزشکار در این رقابت‌ها در  مسابقات اتومبیلرانی سرعت در کلاس CC  1300 استاندارد، CC 1600 استاندارد، CC 1800استاندارد و کلاس آزاد شرکت کردند.

به گفته وی پیست کمپوست شهرداری به مدت 5 سال به اجاره این هیئت در آمده است و آسفالت انتهای مسیر و کمبود لاستیک عمده‌ترین مشکلات هیئت است و بیش از دو اتومبیل در بخش استارت نمی‌توانند به رقابت بپردازند درحالی‌که اگر تعداد لاستیک‌ها متناسب بود 6 اتومبیل امکان رقابت داشتند.

انتها خبر/ وحدانی

 


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.