سرویس ورزشی | کد خبر: 29874
تاریخ انتشار: 1397/04/31 - 10:37:16

رئیس هیئت وزنه‌برداری خراسان شمالی؛

زنان توانایی خود را در وزنه‌برداری نشان داده‌اند

زنان توانایی خود را در وزنه‌برداری نشان داده‌اند,

رئیس هیئت وزنه‌برداری خراسان شمالی معتقد است: یکی از رشته‌های ورزشی که زنان توانایی خود را نشان داده‌اند، وزنه‌برداری است.

حسین محراب اظهار داشت: هم‌اکنون 50 دختر و پسر و 40 نفر بزرگ‌سال در رشته وزنه‌برداری در خراسان شمالی فعال هستند.

محراب تصریح کرد: شهریورماه امسال 10 نونهال دختر استان به نخستین مرحله مسابقات وزنه‌برداری و انتخابی تیم ملی در طرح استعدادیابی و نخبه پروری به میزبانی مشهد مقدس اعزام می‌شوند.

وی افزود: با توجه به اینکه مسابقات وزنه‌برداری و انتخابی تیم ملی در سه مرحله انجام می‌شود، با پیگیری‌های انجام‌شده مرحله دوم این مسابقات در شهرستان بجنورد خواهد بود.

به گفته وی، مرحله اول این اردو 27 لغایت 30تیرماه جاری برای پسران و 22تا25 شهریور امسال برای دختران در مشهد مقدس برگزار می‌شود.

محراب  از اعزام 10دختر نونهال استان به نخستین مرحله مسابقات وزنه‌برداری و انتخابی تیم ملی جوانان و نوجوانان خبر داد.

محراب با بیان اینکه وزنه‌برداری همانند سایر ورزش‌ها برای بدن بسیار مفید است، گفت:بانوان که نیمی از جمعیت را تشکیل می‌دهند در رشته‌های ورزشی مختلف توانمند هستند .

وی با اشاره به اینکه 45 روز پس از استارت وزنه‌برداری بانوان در تهران، مقدمات حضور بانوان خراسان شمالی در این رشته فراهم شد، افزود:شاید حرکت در این مسیر سختی‌های زیادی به همراه داشته باشد چراکه تاکنون رشته وزنه‌برداری در اختیار مردان بوده اما با توجه به توانمندی‌ها و پتانسیل‌های بانوان کشور و استان شاهد حضور پررنگ آنان در میدان مسابقات خواهیم بود.

محراب تصریح کرد:متأسفانه برخی بانوان نسبت به ورزش وزنه‌برداری دیدگاه مثبتی نداشته و معتقدند که این ورزش آسیب‌هایی از لحاظ جسمانی به همراه دارد درحالی‌که کار با وزنه تأثیرات مثبتی در وضعیت جسمانی، بهبود و جلوگیری از ابتلا به بیماری‌ها، ایجاد روحیه شاد و نشاط‌آور و... بر فرد می‌گذارد.

رئیس هیئت وزنه‌برداری خراسان شمالی گفت: ثبت‌نام در کلاس‌های وزنه‌برداری استان به‌صورت کاملاً رایگان است و هیئت وزنه‌برداری استان معتقد است با برنامه‌ریزی درست و دقیق آینده وزنه‌برداری خراسان شمالی بسیار درخشان خواهد بود.

انتهای خبر/ پاک منظر


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.