سرویس اجتماعی | کد خبر: 29877
تاریخ انتشار: 1397/05/01 - 09:18:44

معاون اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای خراسان شمالی:

۸۰ درصد مطالبات رانندگان استان تأمین شد

معاون حمل‌ونقل اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای خراسان شمالی گفت: بیش از 80 درصد مطالبات رانندگان خراسان شمالی تأمین شده است. سعید سبحانی به عصر اترک اظهار کرد: یکی از مطالبات رانندگان افزایش نرخ جابه‌جایی بار متناسب با افزایش هزینه‌های استهلاک بود که 20 درصد افزایش یافت.
۸۰ درصد مطالبات رانندگان استان تأمین شد,

پرداخت 50 درصد حق بیمه رانندگان از سوی دولت

معاون حمل‌ونقل اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان با بيان اينکه مشکل ديگر رانندگان بحث بيمه آن‌ها بود، گفت: بر اساس قانون سال 79 رانندگان جزو قانون خاص هستند و 50 درصد حق بيمه آن‌ها به‌صورت يارانه از سوی دولت به سازمان تأمين اجتماعی پرداخت می‌شود و 50 درصد بيمه نيز توسط رانندگان پرداخت می‌شود.

سبحانی افزود: از ابتدای امسال به دليل عدم دريافت منابع مالی از دولت حق بيمه رانندگان بدون محاسبه يارانه 50 درصدی لحاظ شده بود که زمينه نارضايتی رانندگان را فراهم آورد.

وی ادامه داد: طي پیگیری‌ها اين موضوع اصلاح شد و در حال حاضر مشکل بيمه اين رانندگان بر اساس روال قبل اعمال می‌شود.

توزیع لاستیک در بین کامیون داران

وی همچنین از آغاز طرح توزیع انبوه لاستیک موردنیاز رانندگان شاغل در بخش حمل‌ونقل جاده‌ای بر اساس نرخ مصوب سازمان صنعت، معدن و تجارت از هفته جاری خبر داد.

سبحانی افزود: بر اساس توافق صورت گرفته بین این سازمان و وزارت صنعت، معدن و تجارت و انجمن‌های صنفی تولیدکنندگان و واردکنندگان لاستیک، توزیع لاستیک موردنیاز رانندگان به‌صورت انبوه در شهرهای مختلف کشور آغاز شد و در خراسان شمالی نیز طی هفته جاری انجام می‌شود.

معاون حمل‌ونقل اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای خراسان شمالی در بخش دیگر سخنان خود گفت: افزایش تناژ بارگیری  را از دیگر خواسته‌های رانندگان بود که در این مورد نیز مصوب شد بر اساس ظرفیت خودرو اجازه اضافه تناژ بارگیری به راننده داده شود.

وی گلایه از تأخیر در پرداخت مطالبات رانندگان باری توسط برخی شرکت‌های دولتی را از دیگر مطالبات رانندگان در تجمع‌های صنفی اعلام کرد و گفت: با مدیران 3 شرکت حمل‌ونقل فعال در استان گفتگوهایی در خصوص پرداخت به‌موقع مطالبات رانندگان انجام شد.

سبحانی تصریح کرد: 2 شرکت در حال پرداخت مطالبات معوق رانندگان هستند و از فعالیت یک شرکت حمل‌ونقل نیز تا زمانی که مطالبات کامیون داران را پرداخت نکند، جلوگیری شده است.

شفاف‌سازی در دریافتی و پرداختی رانندگان

معاون حمل‌ونقل اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان در ادامه از راه‌اندازی سامانه اطلاع‌رسانی به‌منظور شفاف‌سازی در میزان دریافتی و پرداختی رانندگان در زمان صدور بارنامه خبر داد.

سبحانی گفت: با اجرای این طرح به‌محض صدور بارنامه میزان مبلغی که راننده باید به شرکت باربری پرداخت کند از طریق پیامک برای راننده و صاحب کامیون ارسال می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: با اجرای این طرح از سوءاستفاده‌های احتمالی از کارت‌های هوشمند نیز جلوگیری می‌شود.

وی همچنین از برگزاری جلسات متعدد برای رفع مشکلان کامیون داران خبر داد و افزود: چنانچه مطالباتی در چهارچوب قوانین و مقررات حاکم، دریافت شود در کوتاه‌ترین زمان پیگیری خواهد شد.

شمار رانندگان فعال در بخش حمل‌ونقل کالای خراسان شمالی بیش از هفت هزار نفر و شمار ناوگان باری در حمل‌ونقل عمومی این استان نیز بیش از پنج هزار دستگاه است.

کامیون داران خراسان شمالی خردادماه سال جاری با تجمع‌های صنفی در برخی از شهرهای استان خواستار رسیدگی به مشکلات صنفی خود شدند.

رانندگان ناوگان حمل‌ونقل باری، پایین بودن میزان کرایه حمل بار، بالا رفتن هزینه‌های بیمه رانندگان و پرداخت نشدن مطالبات را از مهم‌ترین دلایل اعتراض صنفی خود عنوان کردند.

انتهای خبر/


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.