سرویس اجتماعی | کد خبر: 29881
تاریخ انتشار: 1397/05/01 - 10:59:56

مدیرکل بهزیستی خراسان شمالی مطرح کرد:

آمار کودکان کار استان؛ بالاتر از میانگین کشوری

مدیرکل بهزیستی استان با بیان اینکه آمار کودکان کار در استان نسبت به میانگین کشوری بالا است، اظهار داشت: با توجه به اینکه خراسان شمالی به نسبت بسیاری از استان‌ها کوچک‌تر است اما آمار کودکان خیابانی جمع‌آوری‌شده با کودکان کار و خیابانی در استان‌های بزرگ برابری می‌کند.
 آمار کودکان کار استان؛ بالاتر از میانگین کشوری,

به گزارش پایگاه خبری اتفاقیه ، اسماعیل قربانی در جمع اصحاب رسانه استان خاطرنشان کرد: آمار کودکان کار و خیابانی در استان با تهران، شیراز و برخی از استان‌های بزرگ برابری می‌کند.

قربانی با بیان اینکه این امر می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد، افزود: بیشترین کودکان کار و  خیابانی مربوط به مرکز استان است.

وی تصریح کرد: در سه‌ماهه امسال نیز 17 کودک کار و خیابانی  در مراکز شبانه‌روزی و 54 کودک در مراکز روزانه پذیرش شدند.

پیگیری 30 پرونده درخواست تغییر جنسیت در اداره کل بهزیستی خراسان شمالی

مدیرکل بهزیستی خراسان شمالی گفت: تاکنون برای ۳۰ درخواست تغییر جنسیت در خراسان شمالی تشکیل پرونده شده و در حال پیگیری است که چنانچه دستگاه قضا،روانشناسان و بهزیستی تأیید کرده و به نتیجه برسند این اقدام برای آنان انجام می‌شود.

قربانی با بیان اینکه تعداد کسانی که درخواست تغییر جنسیت از زن به مرد داده‌اند، بیشتر است، اظهار داشت: اگر دستگاه قضا،روانشناسان و متخصصان بهزیستی تأیید کنند و درصورتی‌که ازنظر علمی توجیه‌پذیر باشد و به آینده فرد لطمه‌ای وارد نکند این افراد با حمایت بهزیستی جراحی می‌شوند.

وی افزود: طی سال گذشته دو نفر تغییر جنسیت در استان انجام شد.

قربانی با اشاره به اینکه سازمان بهزیستی بیش از ۱۹۰ فعالیت به جامعه هدف ارائه خدمت می‌کند، افزود: بهزیستی از زمان ورود به مهدکودک تا انجام مشاوره‌های قبل از ازدواج و ورود به حوزه پیشگیری از اعتیاد و آسیب‌های اجتماعی فعالیت‌های مختلفی را دارد که تنها در حوزه خدمات پیشگیری از اعتیاد 50 هزار نفر طی سال گذشته در دوره‌های خدمات پیشگیری بهزیستی شرکت کردند.

قربانی با بیان اینکه بهزیستی طی سال گذشته در حوزه اشتغال به 839 نفر از افراد تحت پوشش 14 میلیارد و 300 میلیون تومان تسهیلات خوداشتغالی پرداخت کرده است، خاطرنشان کرد: طی امسال نیز تسهیلات اشتغال برای مددجویان بهزیستی استان 9 میلیارد و 300 میلیون تومان اختصاص یافته است که 850 مددجو از این تسهیلات بهره‌مند می‌شوند.

وی با بیان اینکه طی سال گذشته 637 نفر در استان اقدام به خودکشی کردند، تصریح کرد: بیشترین اقدام‌ها از سوی خانم‌ها بوده است که مورد توسط مشاوران بهزیستی تحت مشاوره قرار گرفتند.

انتهای خبر/ آقایی

 


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.