سرویس ورزشی | کد خبر: 29888
تاریخ انتشار: 1397/05/01 - 11:14:05

دبیر کل فدراسیون کونگ‌فو کشور:

میزبانی خراسان شمالی در رقابت‌های کشور در حد بین‌المللی است

نایب‌قهرمانی کونگ‌فو کاران نونهال استان در رقابت‌های قهرمانی کشور
 میزبانی خراسان شمالی در رقابت‌های کشور در حد بین‌المللی است,

هفته‌ای که گذشت هفته ورزشی بود و خراسان شمالی میزبانی دو رویداد ملی را بر عهده داشت.

کونگ‌فو کاران سراسر کشور به مدت دو روز برای رقابت آمده بودند،میزبانی خراسان شمالی از هر نظر توجه ورزشکاران و مسئولان فدراسیون کونگ‌فو کشور  را به خود جلب کرد، و این استان را جزء معدود استان‌هایی دانستند که چنین میزبانی بر عهده داشته است.

۲۰۰ کونگ‌فو کار در چهار وزن نونهالان و شش وزن نوجوانان در قالب ۲۲ تیم از ۲۰ استان کشور در این مسابقات حضور به هم رساندند.

از خراسان شمالی ۱۶ کونگ‌فو کار در قالب دو تیم الف و ب به مربیگری  زینب اسدی فر و نسرین پهلوان و سرپرستی زکیه گرمه‌ای شرکت داشتند که تیم نونهالان خراسان شمالی با کسب یک طلا و دو برنز و به دست آوردن ۱۳ امتیاز در جایگاه دوم و بعد از تیم آذربایجان شرقی قرار گرفت، تیم کهگیلویه و بویراحمد در این رده سوم شد و کاپ اخلاق نیز به تیم فارس رسید.

در رده نوجوانان تیم آذربایجان شرقی مقام اول، تیم کهگیلویه بویر احمد مقام دوم و کردستان مقام سوم را به دست آورد و تیم خراسان شمالی نیز با احتساب کامل نبودن تیم، دو مدال نقره و یک برنز کسب کرد و از به دست آوردن مقام تیمی در این رده بازماند و کاپ اخلاق را بالای سر برد.

ابراهیمی دبیر کل فدراسیون کونگ‌فو در حاشیه برگزاری این رقابت‌ها در گفت‌وگو با خبرنگار ما اظهار داشت:میزبانی خراسان شمالی برای رقابت‌های قهرمانی کشور در حد میزبانی رقابت‌های بین‌المللی است،طی بازدید از خوابگاه‌ها، سالن مسابقه و افتتاحیه مسابقات امکانات در سطح بالا به‌منظور رفاه حال ورزشکاران در نظر گرفته شده است.

ابراهیمی تصریح کرد:در این رقابت‌ها 22تیم از 20 استان کشور در قالب 200کونگ‌فو کار با یکدیگر به رقابت پرداختند و مقام‌های نخست تا سوم مشترک به مسابقات بین‌المللی بنا به دعوت‌نامه‌های رسمی از سوی کشورهای میزبان دعوت می‌شوند.

سطح بالای قضاوت دیدارها

وی با اشاره به حضور داوران فدراسیون در این رقابت‌ها افزود:اعتراضات کم از قضاوت دیدارها نشان‌دهنده سطح فنی بالای داوران و تجربه و قضاوت آن‌ها در میادین متعدد است.

وی از مهم‌ترین برنامه‌های پیش روی فدراسیون کونگ‌فو به رقابت‌های آسیایی ازبکستان و رقابت‌های باشگاه‌های جهان اشاره کرد که آذرماه و بهمن برگزار می‌شوند.

ابراهیمی با بیان این مطلب که کونگ‌فو رشته ایرانی بوده و خواستگاه آن کشور ایران است افزود:تو آی متشکل از رزم‌های ملی ایرانی است .

به گفته وی فعالیت بخش بانوان در این ورزش همانند آقایان قابل‌توجه و مهم است و ازنظر تخصیص اعتبارات کاملاً یکسان اعتبارات در هر دو بخش بانوان و آقایان تقسیم می‌شود بانوان در این ورزش مستعد هستند.

فاطمه شهریاری نایب‌رئیس فدراسیون کونگ‌فو کشور نیز اظهار داشت:خراسان شمالی میزبانی سومین دوره رقابت‌های قهرمانی کشور را به نحو احسنت انجام داد ،شرایط خوابگاه و تجهیزات موردنیاز ورزشکاران بسیار عالی است.

شهریاری تأکید کرد: در فدراسیون کونگ‌فو بانوان همانند آقایان و گاه بهتر از آن‌ها فعالیت دارند.

به گفته وی مسابقات جوانان کشور 17 تا 19 مردادماه در کرج در رده سنی جوانان برگزار می‌شود و از مهم‌ترین مسابقات پیش روی فدراسیون است.

هاله زینب پیر قربانی عضو کمیته فنی مسابقات نیز بر میزبانی قابل‌توجه خراسان شمالی تأکید کرد و این استان را جزء معدود استان‌هایی دانست که تمامی امکانات موردنیاز ورزشکاران را مهیا کرده‌اند.

رئیس هیئت کونگ‌فو و هنرهای رزمی خراسان شمالی  در تشریح نتایج انفرادی این رقابت‌ها افزود:در رده نونهالان هستی نجم‌آبادی در وزن منفی ۴۰ کیلوگرم مقام اول را کسب کرد و صاحب گردن‌آویز طلا شد، پانیذ نادری در وزن منفی ۲۴ کیلوگرم مدال برنز به گردن آویخت و مرضیه گلپور در وزن منفی ۳۴ کیلوگرم نیز بر سکوی سوم ایستاد و مدال برنز را بر گردن آویخت.

ادامه داد: در رده نوجوانان مهدیه ایزانلو در وزن منفی ۴۱ کیلوگرم نقره گرفت، زهرا قونیانلویی در همین وزن صاحب گردن‌آویز برنز شد و مبینا بیچرانلو در وزن منفی ۵۱ کیلوگرم نیز بر سکوی دوم ایستاد و مدال نقره به گردن آویخت.

همت افزا بابیان اینکه این میزبانی برای نخستین بار در استان برگزار شد گفت: تمام سعی خود را کردیم که میزبانی به نحو احسنت انجام شود و با توجه به برگه‌های نظرسنجی و اظهار محبت و تشکر تیم‌ها، هم نمایندگان فدراسیون و هم تیم‌های شرکت‌کننده از میزبانی رضایت کامل داشتند.

انتهای خبر/ وحدانی


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.