سرویس حوادث | کد خبر: 29893
تاریخ انتشار: 1397/05/01 - 11:31:18

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان عنوان کرد:

مصالحه 86 درصدی پرونده‌های ارجاعی در استان

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان با اشاره به اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون 835 پرونده به دوایر مشاوره و مددکاری کلانتری‌های سطح استان ارجاع شده، گفت: از این تعداد 733 پرونده به میزان 86 درصد، به مصالحه و سازش انجامیده است.

به گزارش اتفاقیه به نقل از پایگاه خبری پلیس سرهنگ حیدر اقبالی مطلق با اشاره به اينکه آسیب‌های اجتماعي تبعات منفي براي جامعه دارد، اظهار داشت: شناسايي و پيشگيري از آسیب‌های اجتماعي، امري ضروري است.

وي افزود: وجود مراکز مشاوره همانند يک فيلتر، مانع از بروز آسيب‌ها و تهديدات اجتماعي هستند و اين امر، باعث کاهش بسياري از هزينه‌هاي انتظامي و قضائي شده که اين همان اصل پيشگيري اجتماعي و محور برنامه‌هاي نيروي انتظامي است.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان خراسان شمالی همچنین با اشاره به اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون به 736 نفر از مراجعه‌کنندگان خدمات روان‌شناختی و مشاوره‌ای ارائه‌شده است، خاطرنشان کرد: يکي از اهداف نيروي انتظامي، تعامل بیش‌ازپیش با آحاد مردم جامعه براي استفاده از توان آن‌ها در تأمين امنيت و کمک به رفع مشکلات است.

سرهنگ اقبالی مطلق با اشاره به اينکه جلب اعتماد عمومي مردم سرمايه اصلي پليس جامعه‌محور است، یادآور شد: مراکز مشاوره و مددکاری کلانتری‌های فرماندهي انتظامي استان خراسان شمالی، با رسالت کمک و خدمات‌رسانی به مردم، نقش مهمی در پيشگيري و کاهش وقوع برخي جرائم و همچنين کاهش پرونده‌ها و مراجعات قضائي دارند.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون 835 پرونده به دوایر مشاوره و مددکاری کلانتری‌های سطح استان ارجاع شده، گفت: از این تعداد 733 پرونده به میزان 86 درصد، به مصالحه و سازش انجامیده است.

وی در پایان با اشاره به اینکه مشاوره و راهنمايي، يک راهبرد نيرومند در پيشگيري از آسيب‌هاي اجتماعي است و سهم عمده‌اي در حفظ نظم و امنيت دارد، گفت: پيشگيري از انحرافات، آسيب‌ها، ناهنجاري‌هاي رواني، خانوادگي و اجتماعي، به تأمین و توسعه امنيت و گسترش آن در جامعه كمک بزرگی می‌کند.

انتهای خبر/

 


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.