سرویس سیاسی | کد خبر: 29982
تاریخ انتشار: 1397/05/13 - 10:37:14

به مناسبت 17 مرداد؛

قدرشناسی مسئولان اوقاف با حضور در دفتر تنها روزنامه بومی استان

مدیرکل اوقاف استان به همراه مدیرکل روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور 6 روز مانده به ‌روز خبرنگار برای تبریک و خدا قوتی به فعالان تنها روزنامه بومی و محلی استان در دفتر «اتفاقیه» حضور یافتند و از زحمات مجدانه فعالان این عرصه تقدیر و به بیان نکاتی در خصوص رسالت خبرنگار و فعالیت‌های رسانه‌ای این روزنامه پرداختند.
 قدرشناسی مسئولان اوقاف با حضور در دفتر تنها روزنامه بومی استان,

به گزارش پایگاه خبری اتفاقیه ،مدیرکل اوقاف استان در دیدار صمیمانه با روزنامه اتفاقیه فعالیت این رسانه را به سبب حضور مؤثر در عرصه اطلاع‌رسانی استان قابل‌تقدیر دانست.

حجت‌الاسلام آسوده، با بیان اینکه اتفاقیه، روزنامه‌ای است که همواره در مطالبش انصاف و راست‌گویی را رعایت می‌کند، گفت: یکی از شاخصه‌های توسعه در جوامع، توجه به رسانه‌ها و مطبوعات محلی آن است.

وی اتفاقیه را روزنامه‌ای دانست که به‌دوراز حاشیه‌ها و چالش به دنبال ایجاد جو امید در جامعه بوده و همین امر بزرگ‌ترین نقطه قوت تنها روزنامه بومی و محلی استان است.

به گفته وی خبرنگاران، قشر آگاه جامعه‌اند که در استان ما نیز با فعالیت‌های خود،  قدم‌های بسیاری در راستای توسعه برداشته‌اند.

مدیرکل روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور نیز در ادامه به بازخورد و اثرگذاری رسانه‌های بومی بر مخاطبان و جامعه هدف اشاره کرد.

حجت‌الاسلام سلیمانی گفت: اگر در حوزه رسانه مشکل منابع وجود دارد به دلیل وابستگی‌ها و عدم استقلال است که در کشور نیز در خصوص اقتصاد فرهنگی اتفاقی نیفتاده و در این حوزه آموزشی داده نشده است.

به گفته وی رسانه می‌تواند در راستای ترویج فرهنگ وقف و توسعه منابع پایدار برای رسانه مثمر الثمر باشد.

وی بابیان اینکه نگاه رسانه‌ها به مقوله وقف باید نگاهی تکلیفی و متعهدانه باشد افزود: سنت حسنه وقف باید به بهترین شکل از طریق رسانه‌ها و متناسب با نیازهای روز جامعه تبلیغ شود.

به گفته مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان اوقاف و امور خیریه اکنون در برخی از استان‌ها مثل کردستان انجمن یاوران وقف رسانه تشکیل و خراسان شمالی هم این ظرفیت را دارد تا با مشارکت فعالان عرصه مطبوعات این تشکل را در استان داشته باشد.

وی در ادامه  بابیان اینکه در حوزه شفافیت درآمدهای موقوفات در هیچ دوره‌ای مثل این دوره عمل نشده است، افزود: به همین منظور سامانه‌ای تعریف‌شده که تمام موارد را رصد کرده و به‌روز قابل‌مشاهده است که رسانه‌ها در این راستا می‌توانند نقش آگاهی بخشی به مردم را به‌خوبی ایفا کنند.

انتهای خبر/ وحدانی


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.