سرویس سیاسی | کد خبر: 30001
تاریخ انتشار: 1397/05/14 - 11:01:01

مسئولان با اختیار مدیریتی تام رفع چالش کنند

استاندار خراسان شمالی با بیان اینکه تمام مدیران دستگاه‌های استان باید در جهت رفع مشکلات و مسائل مربوطه تولیدکنندگان بخش خصوصی تلاش کنند، اظهار داشت: تا جایی که امکان دارد باید مشکلات موجود تولیدکنندگان در استان توسط مدیران حل شود و کارها را به تهران واگذار نکنید، این امر یک نقطه‌ضعف و منفی برای مدیران است، بنابراین مدیران باید با هماهنگی و انسجام بین دستگاهی و همچنین اختیار مدیریتی چالش را در استان برطرف کنند.
مسئولان با اختیار مدیریتی تام رفع چالش کنند,

به گزارش پایگاه خبری اتفاقیه ؛ محمدرضا خباز در نشست شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی اظهار داشت: تمام مصوبات شورای گفت‌وگو بخش خصوصی قانونی است و باید تمام مدیران از آن تمکین کنند.

خباز با بیان اینکه گرفتاری و مشکلات تولیدکنندگان استان گرفتاری ما نیز هست، افزود: وقتی یک تولیدکننده در راه تولید گام برداشته یعنی می‌خواهد ایجاد اشتغال کند و به کمک دولت آمده است پس دولت نیز با تمام توان تولیدکنندگان را حمایت می‌کند.

 استاندار خراسان شمالی گفت: عدم ارتباط مناسب و قوی بین تولیدکنندگان و دستگاه‌های اجرایی و تصمیم‌گیرندگان دولتی مقداری بر مشکلات افزوده است که می‌توانیم این مشکلات را حل کنیم.

خباز با بیان اینکه تمام مشکلات پیش روی تولیدکنندگان باید با پیگیری در استان حل شود، تصریح کرد:معنایی ندارد که مشکلاتی که در حوزه اختیار مدیران در استان است حل نشود، اگر مشکلات رفع نشود پس شورای گفتگوی با بخش خصوصی چه فایده‌ای دارد.

وی با بیان اینکه باید زمینه‌ساز افزایش تولیدات بخش خصوصی باشیم، افزود: اگر برخی از وظایف برای رفع مشکلات در اختیار مدیران استان نباشد باید پیگیری شود تا به‌صورت کشوری حل شود.

استاندار خراسان شمالی گفت: ما آمادگی داریم دست تولیدکنندگان را بگیریم تا مشکلات این بخش برطرف کنیم و جز خدمت هدف دیگری نداریم.

هنوز به این باور نرسیدیم که اشتغال بزرگ‌ترین گره‌گشای معضلات جامعه است

نماینده مردم بجنورد، مانه و سملقان، جاجرم، گرمه و راز و جرگلان در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه گفت: تصورم این است که ما هنوز به این باور نرسیدیم که اشتغال بزرگ‌ترین گره‌گشای معضلات جامعه است  چراکه اگر به این باور رسیده بودیم برای رفع موانع تولید تمام تلاش خود را به کار می‌بستیم.

علی اکبری با بیان کسب کردن رتبه‌های آخر در شاخص‌ها آسیب است، اظهار داشت: استان در برخی از شاخص‌ها رتبه آخر کشور را دارد درحالی‌که نسبت به بسیاری از استان‌ها دارای استعدادها و قابلیت‌های بیشتری هستیم.

اکبری با اشاره به اینکه در استان ظرفیت روستایی ضعیف دیده شده است، افزود: ظرفیت‌های بالقوه بسیاری در بخش روستایی وجود دارد و باید توجه داشت که بخش قابل‌توجهی از جمعیت استان نیز بخش روستایی است.

وی با بیان اینکه در شرایط کنونی و اقتصادی ندای بیرونی به جذب کالاهای ما افزایش پیدا کرده است، تصریح کرد:این موضوع بسیار خوب است و درحالی‌که از بسیاری از ظرفیت‌های استان، همانند بخش کشاورزی و سایر بخش‌ها در استان به دلیل مشکلات عدم فرآوری نتوانستیم به‌درستی استفاده کنیم که این‌ها ضعف است.

نماینده مردم بجنورد، مانه و سملقان، جاجرم، گرمه و راز و جرگلان در مجلس شورای اسلامی گفت: در شرایط کنونی جامعه افزایش نرخ ارز می‌تواند جنبه مثبت نیز داشته باشد که این افزایش یک تلنگری برای ما باشد تا بیشتر به مقوله تقویت تولید توجه کنیم.

اکبری افزود: اگر تولیدکنندگان و درزمینهٔ‌های مختلف در استان مشکلاتی وجود دارد همه ما مقصر هستیم و باید همه با هم اهتمام داشته باشیم تا این مشکلات برطرف شود.

وی تصریح کرد: برخی از مصوبات و قوانین نیز نیاز به اصلاح دارد که باید این موارد به ما ارجاع شود تا از طریق مجلس پیگیری کنیم.

اکبری با بیان اینکه برخی از حضور کم‌رنگ بنده در جلسه‌های استانداری گلایه دارند، افزود: جلسه‌ها حتی‌المقدور باید در زمانی برگزار شود تا نمایندگان نیز امکان حضور را داشته باشند.

انتهای خبر/ آقایی


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.