سرویس اجتماعی | کد خبر: 30014
تاریخ انتشار: 1397/05/15 - 10:55:23

آسانسورهای غیراستاندارد ادارات استان پلمپ می‌شود

مدیرکل استاندارد خراسان شمالی با ابراز نگرانی از آسانسورهای غیر ایمن در ادارات استان گفت: آخرین اخطارها درزمینهٔ آسانسورهای غیراستاندارد به‌زودی ارسال و پس‌ازآن برای پلمپ آن اقدام می‌شود.
آسانسورهای غیراستاندارد ادارات استان پلمپ می‌شود,

به گزارش پایگاه خبری اتفاقیه ، فهیمه مهمان‌نواز روز گذشته در جمع خبرنگاران با اشاره به شوخی‌بردار نبودن ایمنی آسانسورها به‌خصوص در ادارات استان اظهار داشت: درزمینهٔ اقدام برای دریافت تأییدیه ایمنی این تجهیزات با هیچ نهاد و دستگاهی تعارف نداریم.

وی با بیان اینکه برای پلمپ آسانسورهای غیراستاندارد ادارات مجوزهای لازم وجود دارد گفت: یکی از مشکلات برای دریافت تأییدیه ایمنی برای آسانسورها، مستأجر بودن دستگاه‌ها است و دراین‌باره بعضاً مالکان از دریافت این تأییدیه‌ها خودداری کرده‌اند.

مهمان‌نواز افزود: این اداره کل از استفاده و بهره‌برداری از چند دستگاه آسانسور در ادارات و بیمارستان‌های استان که تأییدیه ایمنی نداشته و ازنظر ما غیراستاندارد است، جلوگیری کرده است.طی دو سال گذشته 33 واحد دولتی و خصوصی درراه اخذ تأییدیه آسانسور مردود شدند؛ تاکنون 10 الی 15 پروانه اعطا شده است و بقیه واحدها با همان شیوه در حال کار هستند.

وی خاطرنشان کرد: یکی از دغدغه‌های مهم درزمینهٔ آسانسور، استفاده از این تجهیزات در ساختمان‌های خصوصی است.

وی گفت: اعتبار تأییدیه ایمنی آسانسورها پس از نصب، یک‌ساله است و مالکان موظف هستند یک سال پس از نصب، برای دریافت تأییدیه ایمنی اقدام کنند اما معمولاً در این زمینه سهل‌انگاری می‌شود.

 تعلیق و ابطال پروانه

مهمان‌نواز در خصوص ابطال پروانه‌های صنف تولیدکنندگان پلی‌استیرن انبساطی(یونولیت) گفت: پس از اعتراضات مصرف‌کننده‌ها و بررسی‌های انجام‌شده توسط این اداره کل، مشخص شد که تعدادی از این واحدها کم‌فروشی می‌کنند. به همین سبب تعلیق و ابطال 3 واحد تولیدی و فروش را در استان داشتیم.

مهمان‌نواز افزود: جایگاه‌های سوخت در سطح استان نیز مدام چک می‌شوند و در حال حاضر تنها سه جایگاه CNG تأییدیه استاندارد ندارند که آن‌ها نیز ازنظر اداره کل استاندارد تمام ویژگی‌های مثبت را دارند اما کار آن‌ها در دیگر مجاری اداری گیر است.

وی اعلام کرد: از ابتدای سال تاکنون 19 مورد تعلیق پروانه و 12 مورد ابطال پروانه داشتیم. آمار مثبت در این زمینه نیز صدور 11 پروانه استاندارد است.

 تأمین تجهیزات آزمایشگاهی دغدغه مهم استاندارد خراسان شمالی است

مدیرکل استاندارد خراسان شمالی با اشاره به اینکه در تأمین تجهیزات آزمایشگاهی با مشکل اعتباری روبه‌رو هستیم گفت: تأمین این امکانات و تجهیزات از دغدغه‌های این اداره کل است.

مهمان‌نواز اظهار داشت: برای ارائه خدمات بهتر و دقیق‌تر، نیاز است تا تجهیزات آزمایشگاهی در استان ارتقا یابد اما در این زمینه با کمبود اعتبار روبه‌رو بوده و نیازمند توجه ویژه هستیم.

وی گفت: اکنون با افزایش قیمت‌ها، توان خرید تجهیزات به‌شدت کاهش یافته است به همین لحاظ از تلاش داریم تا برخی تجهیزات بلااستفاده سایر استان‌ها که بلااستفاده است به آزمایشگاه‌های ما منتقل شود.

مهمان‌نواز اظهار داشت: اگر استان زودتر می‌جنبید و اعتبار تأمین می‌شد، تجهیزات باقیمت‌های پایین‌تری قابل‌خرید بود اما اکنون به‌سادگی نمی‌توان اعتبار را تأمین کرد.

به گزارش اتفاقیه؛ این نشست خبری در پایان کارگاه آموزشی «استاندارد و استانداردسازی» ویژه اصحاب رسانه برگزار شد. مصرف‌کنندگان می‌توانند با ارسال کد 10 رقمی روی محصول، از استاندارد بودن محصول اطمینان کسب کنند.

انتهای خبر/ حمید یزدان پناه

 


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.