سرویس سیاسی | کد خبر: 30016
تاریخ انتشار: 1397/05/15 - 10:59:26

محیط‌بانان ضابطان خاص دستگاه قضایی هستند

معاون دادستان بجنورد گفت: محیط‌بانان ضابطان دستگاه قضایی و چشمان بیدار ما در حوزه محیط‌زیست هستند.
محیط‌بانان ضابطان خاص دستگاه قضایی هستند,

به گزارش پایگاه خبری اتفاقیه ،عباسی در مراسم محوری روز محیط‌بان با بیان اینکه صدور کارت ضابط برای محیط‌بانان در دست پیگیری است، اظهار داشت: تمهیدات لازم فراهم‌شده که کارت ضابط برای محیط‌بانان در استان صادر می‌شود.

وی افزود: محیط‌بانان که آموزش‌های لازم را دیده‌اند کارت ضابط برای آن‌ها صادر می‌شود که این محیط‌بانان افرادی هستند که در کشف جرم، تعقیب متهم، دستگیری متهم و حفظ دلایل جرم و سایر مسائل مربوط به پرونده‌های قضایی کمک‌حال دستگاه قضایی هستند.

مدیرکل محیط‌زیست نیز در این مراسم با بیان اینکه 194 هزار هکتار معادل هفت درصد از عرصه‌های محیط‌زیست استان به‌صورت مستقیم تحت حفاظت محیط‌زیست استان است، گفت: تمام وسعت و مابقی عرصه‌های طبیعی استان طبق قانون نیز در حوزه حفاظت محیط‌زیست قرار دارد.

در کنار این بخشی از آلودگی‌های انسانی و پایش آن نیز تحت نظارت محیط‌زیست است و محیط‌بانان در هر دو حوزه به‌عنوان ناظر و ضابط عمل می‌کنند.

مطهری افزود:در حال حاضر در استان 54 محیط‌بان مشغول به فعالیت هستند و اخیراً نیز چند محیط‌بان استخدام‌شده‌اند.

وی با بیان اینکه با توجه به مساحت عرصه‌های منابع طبیعی و پتانسیل‌های غنی موجود در مناطق استان این تعداد نیروی محیط‌بان بسیار کم است، تصریح کرد: اما محیط‌بانان علاقه‌مند به محیط‌زیست این کمبود نیرو را با تلاش و فشار مضاعف پرکرده‌اند.

مدیرکل محیط‌زیست خراسان شمالی افزود: همچنین در ساختار سازمانی نیز بسیاری از پست‌ها در محیط‌زیست استان خالی است.

مطهری با اشاره به اینکه محیط‌بانان با مشکلات زیادی مواجه هستند، تصریح کرد: هزینه‌ها و دستمزد محیط‌بانان نیز بسیار پایین است و جوابگوی نیاز معیشتی و هزینه‌های زندگی محیط‌بانان نیست و این نیروهای زحمت‌کش علاوه بر سختی کار و دوری چندین روزه از خانواده‌های خود دغدغه معیشت نیز دارند که امیدواریم تا مسئولان به این مقوله توجه ویژه‌ای داشته باشند تا بتوان از مشکلات آنان بکاهیم و با دغدغه‌های کمتر بتوانند فعالیت کنند.

 در پایان این مراسم، دو محیط‌بان نمونه کشوری، یک محیط‌بان نمونه استانی و محیط‌بانان نمونه از شهرستان‌های اسفراین، مانه و سملقان،شیروان و جاجرم تقدیر شدند.

انتهای خبر/ آقایی


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.