سرویس اقتصادی | کد خبر: 30017
تاریخ انتشار: 1397/05/15 - 11:13:58

در گفتگو با اتفاقیه عنوان شد

خراسان شمالی دارای سخت‌ترین محیط کسب‌وکار در کشور

رئیس اتاق اصناف خراسان شمالی گفت: طبق آماری که در سایت تابناک اعلام شده است شرایط فضای کسب‌وکار در خراسان شمالی بعد از سیستان و بلوچستان سخت‌ترین شرایط فضای کسب‌وکار در بین استان‌های کشور را دارد.
 خراسان شمالی دارای سخت‌ترین محیط کسب‌وکار در کشور,

به گزارش پایگاه خبری اتفاقیه ، امیدوار اظهار داشت: در استان تولیدکنندگان بزرگ نداریم اما متأسفانه شرایط کنونی بازار جوری است که تولیدکنندگان کوچک ما نیز برای افزایش قیمت باید از هفت‌خوان رستم بگذرند و این در حالی است که مشابه همین کارخانه‌ها در تهران و سایر مناطق به‌راحتی افزایش قیمت‌ها را برای تولیدات خود اعمال می‌کنند.

امیدوار با بیان اینکه ما در استان مکرر برای جلوگیری از احتکار جلساتی برگزار می‌کنیم، افزود: درحالی‌که در تهران ده‌ها انبار احتکار کالاها وجود دارد که کنترل نمی‌شود.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر ارتباط بخش خصوصی و دولتی در استان بسیار کم است، اظهار داشت: دوست داریم تا این ارتباط قوی‌تر شود و اتاق اصناف درخواست دارد تا در تمام جلساتی که مرتبط با اصناف و بازار است نماینده اتاق اصناف نیز حضور داشته باشد.

وی در خصوص مشکلاتی که برای قشر پیمانکار به وجود آمده است ، گفت: پیمانکاران ما قراردادهایی با بخش دولتی داشته‌اند که باید در مدت مقرر تحویل دهند و اکنون در شرایط افزایش یک‌باره قیمت‌ها ناخواسته وارد این بازی شده‌اند و با اینکه در این زمینه مقصر نیستند اما متضرر شده‌اند.

امیدوار در این زمینه از استاندار خواستار شد تا در قراردادهای بخش دولتی که با پیمانکاران بخش خصوصی منعقدشده که پیمانکاران ناخودآگاه در اثر افزایش قیمت‌ها قادر به انجام تمام تعهدات نیستند تحمل بیشتری انجام شود.

رئیس اتاق اصناف خراسان شمالی گفت: یکی از بزرگ‌ترین مشکلات ما در حال حاضر افزایش بسیار بالا اجناس است و اغلب کارخانجات دولتی نیز اجناس خود را ۲۰ تا ۳۰ درصد گران کرده‌اند و انتظار می‌رود همان‌طور که دولت درزمینهٔ افزایش قیمت‌ها با بخش خصوصی برخورد می‌کند با کارخانجات دولتی نیز برخورد کند.

وی افزود: به‌طور مثال در لوازم‌یدکی و قطعات خودرو، ایران‌خودرو و سایپا اجناس خود را تا بیش از 40 درصد افزایش داده است که مشکلات زیادی به وجود آورده است.

انتهای خبر/ آقایی


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.