سرویس سلامت | کد خبر: 30020
تاریخ انتشار: 1397/05/15 - 11:22:55

عضو هیئت‌مدیره انجمن علمی حشره‌شناسی پزشکی ایران در گفت‌وگو با اتفاقیه؛

همه‌چیز درباره تب کریمه کنگو

تب کریمه کنگو یک بیماری شغلی است و گروه‌های شغلی خاص مانند کشاورزان و دامداران، کارگران کشتارگاه‌ها، قصاب‌ها و دامپزشکان بیشتر در معرض مواجهه با آن قرار دارند.
همه‌چیز درباره تب کریمه کنگو,

به گزارش پایگاه خبری اتفاقیه ؛ دکترای تخصصی حشره‌شناسی پزشکی و عضو هیئت‌مدیره انجمن علمی حشره‌شناسی پزشکی ایران می‌گوید: این بیماری از گذشته در دام‌های خراسان شمالی وجود داشته ولی با توجه به اینکه دام‌ها دارای علامت مشخصی نیستند شناسایی نمی‌شود.

به گفته دکتر کوروش ارزمانی بر اساس بررسی‌های مرکز تحقیقات بیماری‌های منتقله به‌وسیله ناقلین دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی آلودگی سرمی در دام‌های تمامی شهرستان‌های استان مشاهده‌شده، بنابراین یک بیماری بومی در استان است، بررسی کنه‌ها هم نشان داد که آلودگی در آن‌ها وجود دارد.

دکتر ارزمانی با بیان این مطلب که این بیماری یکی از بیماری‌های ویروسی قابل‌انتقال بین انسان و حیوانات است اضافه کرد: این  بیماری از گذشته‌های دور در ایران وجود داشته و بیماری جدیدی نیست، تب خونریزی دهنده کریمه کنگو یا  CCHF یک بیماری ویروسی خونریزی دهنده تب‌دار حاد است که به‌وسیله کنه منتقل می‌شود و در آسیا، اروپا و افریقا وجود دارد. مرگ‌ومیر بالایی دارد و همه‌گیری‌های داخل بیمارستان آن نیز شایع است.

به گفته وی ویروس در طبیعت به‌وسیله کنه‌های سخت منتقل می‌شود، مهم‌ترین راه آلودگی کنه، خون‌خواری از مهره‌داران کوچک است، یک‌بار آلودگی موجب می‌شود کنه در تمام مراحل تکامل خود آلوده باقی بماند و در خون‌خواری‌های بعدی آلودگی را به مهره‌داران بزرگ مثل دام‌ها منتقل کند.

دکتر ارزمانی اظهار می‌کند: بیماری در حیوانات اهلی هیچ‌گونه علامت مشخصی ندارد، ویروس از گاو، گوسفند، بز و شتر که به‌صورت طبیعی آلوده‌شده‌اند، جدا گردیده درحالی‌که در هنگام جداسازی، ویروس دارای هیچ‌گونه علامت بالینی نبوده. تعداد زیادی از پرندگان به عفونت مقاوم هستند اما شترمرغ حساس اسـت.

 وی با بیان این مطلب که خطر انتقال بیماری در انسان در طی ذبح حیوان آلوده و یا یک دوره کوتاه پس از ذبح حیوان آلوده وجود دارد تصریح می‌کند: همچنین تماس با خون و بافت بیماران بخصوص در مرحله خونریزی یا انجام هرگونه اعمالی که منجر به تماس انسان با خون، بزاق، ادرار، مدفوع و استفراغ آن‌ها گردد باعث انتقال بیماری می‌شود.

به گفته وی دامداران و کشاورزان، کارگران کشتارگاه‌ها، دامپزشکان و کارکنان بهداشتی و درمانی (بیمارستان‌ها) افرادی هستند که بیشتر در معرض خطر هستند.

وی اضافه کرد: شیوع بیماری بیشتر در فصل گرم سال هم‌زمان با فصل فعالیت ناقلین بیماری (کنه‌ها) است.

وی تصریح کرد: شروع علائم ناگهانی حدود 1 تا 7 روز طول می‌کشد (متوسط 3 روز)، بیمار دچار سردرد شدید، تب، لرز، درد عضلانی، گیجی، درد و سفتی گردن، درد چشم، ترس از نور می‌گردد، تشخیص بیماری با شروع علائم حاد بیماری همراه باسابقه مسافرت به مناطق روستایی، تماس با دام یا گزش کنه مطرح می‌گردد.

وی توصیه می‌کند: گوشت عرضه‌شده در قصابی و فروشگاه‌های مورد تأیید سازمان دامپزشکی ازنظر این بیماری کاملاً بی‌خطر است زیرا با نگهداری گوشت به مدت ۱۲ تا ۲۴ ساعت در مرحله پس از کشتار در دمای بین صفر تا ۸ درجه سانتی‌گراد، حتی اگر دام، آلوده به بیماری باشد ویروس از بین رفته و خطر انتقال وجود نخواهد داشت. همچنین تأکید می‌شود که از خرید گوشت از فروشگاه‌های غیرمجاز و خرید و خرد کردن گوشت تازه اجتناب کنید.

به گفته دکتر ارزمانی درصورتی‌که گوشت تازه ذبح‌شده تهیه کرده‌اید به مدت ۱۲ تا ۲۴ ساعت در یخچال قرار دهید و بعد از سپری شدن این مدت خطر انتقال تب کریمه کنگو از بین می‌رود.

وی تأکید می‌کند: از ذبح دام در منزل خودداری کنید، در صورت تمایل به ذبح دام آن را به مراکز خاص پیش‌بینی‌شده از طرف دامپزشکی محول کنید. همچنین با فرا رسیدن عید قربان این فریضه را در محل‌های توصیه‌شده توسط دامپزشکی انجام دهید.

وی اظهار می‌کند: از تماس کودکان با گوشت گرم، خون و احشاء دام خودداری کنید.

به گفته دکتر ارزمانی در صورت مسافرت به روستاها یا اقامت در کمپ‌ها و محل‌های گردشگری خارج شهر بلافاصله بعد از مراجعت تمام سطح بدن را ازنظر آلودگی به کنه بررسی کنید. بخصوص زیر بغل، کشاله ران و لای انگشتان پا را بررسی کنید. در صورت مشاهده کنه نگران نشوید و با کارشناسان بهداشتی تماس بگیرید و برای جدا کردن کنه از بدن راهنمایی بخواهید. کشیدن و جدا کردن کنه با فشار منجر به باقی ماندن قطعات دهانی کنه در پوست و خارش شدید می‌شود.

انتهای خبر/ وحدانی


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.