سرویس ورزشی | کد خبر: 30023
تاریخ انتشار: 1397/05/15 - 11:33:39

جدال ورزشکاران رزمی‌کار استان با مشکلات؛

تکواندو در انتظار تحویل سالن

تکواندوی خراسان شمالی سال‌هاست که از حداقل‌های خود یعنی داشتن یک بستر مناسب تمرین محروم است و برعکس برخی رشته‌های رزمی همچنان باوجود کسب عناوین متعدد انتظار می‌کشد با تخلیه سالن ژیمناستیک بستر اختصاصی بیابد و فرصت تمرین را از آن تیم استان کند،تیمی که باوجود نداشتن بستر فعالیت سال‌هاست خوش درخشیده و کارنامه درخشانی دارد.
 تکواندو در انتظار تحویل سالن,

به گزارش پایگاه خبری اتفاقیه ،تکواندوکاران با پتانسیل استان اثبات کرده‌اند برای محک آماده‌اند و فرصت حضور در میادین را اگر از دست ندهند دست‌خالی هم برنمی‌گردند، رئیس هیئت تکواندو خراسان شمالی نیز معتقد است اختصاص سالن تکواندو و برطرف کردن مشکل تکواندوکاران سبب خواهد شد این ورزش بدون حاشیه طی سال‌های اخیر رشد فزاینده‌ای داشته باشد و بتواند تحول شگرفی را در خود ایجاد کنند.

آریان رئیس هیئت تکواندوی خراسان شمالی می‌گوید: با اختصاص یک سالن مناسب طی 4 سال آینده  جزء 5 استان برتر کشور در خصوص درخشش استعدادها خواهیم بود.

آریان در مدت فعالیت خود در انتظار سالن هم ننشسته و با برگزاری دوره‌های ارتقاء داوری و مربیگری سعی داشته سعی تکواندوکاران،مربیان و داوران استان را نیز ارتقاء دهد.

به گفته وی به‌زودی با افتتاح خانه ژیمناستیک هیئت تکواندو خراسان شمالی نیز از سالن اختصاصی برخوردار خواهد شد و این سالن اختصاصی می‌تواند راهی را برای روند رشد صعودی این ورزش در

 استان و گاه در کشور و میادین بالاتر هموار کند.

ارتقاء سطح داوران و مربیان استان

وی به ارتقاء سطح داوران و مربیان استان و حضور مجرب‌ترین و بهترین مربیان و داوران کشور  اشاره می‌کند و می‌گوید: دوره آموزشی با حضور مرتضی کریمی سرمربی اسبق تیم ملی ویژه تکواندوکاران  برگزار شده است .

به گفته وی 25 و 26 مردادماه دوره دوم کارگاه‌های آموزشی زیر نظر همین مربی برگزار می‌شود و هدف ارتقاء سطح فنی بازیکنان است.

وی با بیان اینکه دوره‌های آموزشی در 3 رده  سنی (خردسالان و نونهالان)،(نوجوانان،جوانان و بزرگسالان) و آموزش مربیان اختصاص‌یافته به پتانسیل بالای نمایندگان خراسان شمالی اشاره کرد و افزود:پارسال در رده سنی نونهالان فرشاد عصمتی مقام سوم را از آن خود کرد و به مرحله دوم اردوی تیم ملی راه یافت.

آریان ادامه می‌دهد: عرفان قدیمی از دیگر نمایندگان استان است که علی‌رغم عدم کسب نتیجه با ارائه بازی تکنیکی و فنی‌اش سبب جلب‌توجه کادر فنی و دعوت از وی به مرحله دوم اردوی تیم ملی شده است.

وی اظهار می‌کند:سال 95 رضا سزاوار در رده سنی نونهالان  عنوان سوم را به خود اختصاص داد و در بخش هان مادانگ نیز یک طلا، دو نقره و یک برنز در رقابت‌های انفرادی به تیم استان اختصاص یافت.

آریان به حضور نمایندگان استان در تیم‌های لیگ سایر استان‌ها اشاره و تصریح می‌کند:حضور نمایندگان تکواندوی استان در تیم‌های قدر  سایر استان‌ها می‌تواند سبب کسب نتیجه و تجربه مثبتی برای تکواندوکاران استان شود.

وی از حضور نماینده استان در تیم قزوین و حضور در لیگ کشوری خبر داد ،همچنین در بخش نوجوانان 3 بازیکن در تیم خراسان رضوی به جدال نمایندگان سایر استان‌ها می‌روند و برای مسابقات لیگ نونهالان کشور خود را آماده کرده‌اند دو نوجوان نیز در لیگ نوجوانان کشور در تیم‌های متعددی از سراسر کشور حضور دارند.

وی شرایط مالی نامناسب حوزه ورزش را از عواملی ذکر می‌کند که مانع از تیم داری شده و نبود صنایع استانی که تا بوده ورزش را همراهی چندانی نکرده است.

وی عمده مشکلات هیئت را نداشتن منابع مالی پایدار و جذب اسپانسر می‌داند که برای پیشرفت شرایط مساعدی مهیا نیست و باید برای تیم داری به سایر استان‌هایی که صنایع و اسپانسرهای قوی دارند مهاجرت کرد.

وی از مهم‌ترین برنامه‌های پیش روی هیئت به اعزام تیم نوجوانان استان به رقابت‌های قهرمانی کشور در شهریورماه اشاره کرد.

وی رشد فزاینده تکواندو در سایر استان‌ها را قابل‌توجه عنوان کرد درحالی‌که این روند در خراسان شمالی به‌کندی محقق می‌شود و نمی‌توان دوش‌به‌دوش استان‌هایی که سال‌ها از داشتن بستر فعالیت برخوردارند ادامه راه را طی کرد این در حالی است که خراسان شمالی بدون امکانات و بستر فعالیت با استان‌های این چنینی با قدرت جدال می‌کند و همواره حرفی برای گفتن داشته است.

وی ابراز امیدواری می‌کند با حضور مدیرکل جدید و ورزشی استان شاهد رونق ورزش در تمامی رشته‌های ورزشی  استان خصوصاً تکواندو  باشیم و اختصاص سالن تکواندو  نیز زمینه را برای استعدادیابی و پرورش استعدادها فراهم کند.

انتهای خبر/ وحدانی

 


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.