سرویس اجتماعی | کد خبر: 30028
تاریخ انتشار: 1397/05/16 - 10:40:01

بلا تصدی بودن 50درصدی پست‌های سازمانی در برخی ادارات استان حل می‌شود

گردگیری صندلی‌های خالی ادارات

یکی از مشکلات در جامعه بحران بیکاری و پروسه دشوار دریافت مجوزهای استخدامی است که روزبه‌روز بر سختی‌های آن اضافه می‌شود این در حالی است که بسیاری از پست‌های دستگاه‌های اجرایی خالی هستند. در حال حاضر با وجود آمار قابل بیکاری در استان بیش از نیمی از پست‌های سازمانی اداره‌های استان به دلیل نبود مجوزهای استخدامی خالی است.
گردگیری صندلی‌های خالی ادارات,

به گزارش پایگاه خبری اتفاقیه ، از زمان تقسیم استان خراسان به سه استان شمالی، رضوی و جنوبی و تأسیس خراسان شمالی تاکنون به‌سختی برای استخدام مجوز نیرو صادر می‌شود و بر این اساس خراسان شمالی هنوز نتوانسته است شاکله اصلی و چارت سازمانی خود را در جذب نیرو بیابد و هرروز شرایط سخت‌تر می‌شود.

بدون تصدی بودن پست‌های سازمانی دلایل مختلفی را به دنبال دارد اما نباید این را فراموش کرد که این امر قطعاً بر عملکرد دستگاه‌های اجرایی تأثیر منفی و مثبت خواهد داشت.

برای تأمین نیروی موردنیاز پست‌های خالی در ادارات و دستگاه‌های دولتی استان نیاز است تا از طریق دریافت مجوزهای جدید استخدامی این کمبودها را مدیریت کرد.

طرح همسان‌سازی نیروها طی نیمه دوم امسال انجام می‌شود

معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی سازمان برنامه‌وبودجه خراسان شمالی می‌گوید: در حال حاضر حدود هشت دستگاه از مجموع ۲۴ دستگاه اجرایی در استان بیش از ۵۰ درصد از پست‌های سازمانی آن‌ها خالی است که باید تلاش کنند تا مجوز جذب استخدام نیرو را جذب کنند.

فرجی تصریح می‌کند: این دستگاه‌ها شامل دستگاه بازرسی کل، پزشکی قانونی، انتقال خون، محیط‌زیست، سازمان عشایر، استاندارد، دامپزشکی و بهزیستی است.

وی می‌افزاید: دستگاه‌های اجرایی استان نیازهای نیروی انسانی خود را باید از طریق ستاد دستگاه مرکزی پیگیری کنند و ستاد دستگاه‌ها مکلف است برای تدوین برنامه‌ریزی نیروی انسانی اقدام و نیازهای استخدامی خود را بر اساس برنامه مذکور تعیین و برای دریافت سهمیه استخدامی از سازمان اداری و استخدامی کشور با رعایت قوانین و مقررات اقدام کنند.

وی با اشاره به اینکه با برگزاری پنجمین آزمون استخدامی ۲۳۸ پست به پست‌های سازمانی دستگاه‌ها افزوده خواهد شد، عنوان می‌کند: طی دولت تدبیر و امید تاکنون توانستیم یک هزار و ۸۷۰ نفر مجوز استخدام جدید دریافت کنیم اما با توجه به نیاز دستگاه‌ها همچنان مستلزم جذب استخدامی هستیم.

وی با بیان اینکه تمام نیروهای قراردادی در دستگاه‌ها نیز باید برای جذب در آزمون‌های استخدامی شرکت کنند، تشریح می‌کند: ششمین آزمون استخدامی دستگاه‌های اجرایی نیمه دوم امسال هم‌زمان با سراسر کشور می‌شود اما هنوز سهمیه استخدام در این آزمون اعلام ‌نشده است.

وی ادامه می‌دهد: خالی بودن درصدی از پست‌های سازمانی به دلیل امکان جابجایی نیروهای قراردادی منطقی است اما بیش از این میزان منطقی نیست.

معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی سازمان برنامه‌وبودجه خراسان شمالی با بیان اینکه دستگاه‌ها بر اساس قانون اجازه دارند تا طبق ضوابط نیروی موردنیاز خود را جذب کنند، می‌گوید: خالی بودن برخی از پست‌ها در دستگاه‌های استان توجیه استانی دارد و سهم استخدامی هر دستگاه در استان بر اساس دستورالعمل کشوری تعیین می‌شود.

فرجی تصریح می‌کند: اخیراً طرح همسان‌سازی حقوق نیروهای قراردادی با نیروهای رسمی مطرح شده است که مصوبه شورای دستمزد و کمیسیون اجتماعی هیئت دولت را کسب کرده است و بعدازاینکه مصوبه شورای توسعه مدیریت سازمان استخدامی را نیز کسب کند اجرایی خواهد شد.

وی عنوان می‌کند: با اجرای این طرح نیروهای قراردادی در دستگاه‌ها از بعد حقوقی مشابه نیروهای پیمانی خواهند شد.

معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی سازمان برنامه‌وبودجه خراسان شمالی با اشاره به اینکه در حال حاضر ۷۳۶ نیروی قراردادی در دستگاه‌های استان وجود دارد، می‌افزاید: این تعداد نیروی قراردادی در برخی از دستگاه‌ها مازاد هستند و در برخی دستگاه‌ها نیز کمبود وجود دارد که با اجرای طرح همسان‌سازی، دستورالعمل جابجایی نیروهای مازاد بین برخی از دستگاه‌ها ممکن می‌شود.

فرجی تصریح می‌کند: پیش‌بینی می‌شود طرح همسان‌سازی نیروها طی نیمه دوم امسال انجام شود.

خراسان شمالی نیازمند نگاه ویژه سازمان اداری و استخدامی کشور

سرپرست سازمان مديريت و برنامه‌ریزی خراسان شمالي می‌گوید: طی چند روز گذشته به‌منظور بررسی موضوع خالی بودن بیش از ۵۰ درصد از پست‌های سازمانی در استان با دكتر انصاري معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان اداري و استخدامي كشور و همچنين با دكتر صدری معاون سرمايه انسانی سازمان و دكتر رفيع زاده رئیس امور مديريت عملكرد و ارتقاي فرهنگ‌سازمانی و آقای جمالي قمي رئیس امور آمار، برنامه‌ریزی و تأمین نيروي انساني سازمان اداري و استخدامي كشور ديدار برگزار شد.

احسانعلی عالی می‌افزاید: در اين ديدارهاي جداگانه ضمن ارائه گزارشي از وضعيت نيروي انساني استان رسمي، پيماني و قراردادي، گزارشي از وضعيت سهمیه‌های استخدامي در دولت تدبير و اميد براي استان، بلا تصدی بودن بيش از ۵۰ درصد پست‌های سازماني هشت دستگاه شامل بودجه استاني، بازرسي كل، پزشكي قانوني، انتقال خون، محیط‌زیست، عشاير، استاندارد، دامپزشكي و بهزيستي، همسان‌سازی حقوق نيروهاي قراردادي با نيروهاي پيماني، درخواست مجوزهاي بيشتر استخدامي و نگاه ويژه سازمان اداري و استخدامي كشور به استان خراسان شمالي را خواستار شدیم.

وی تصریح می‌کند: با توجه به اتمام فرآيند ارزيابی عملكرد استان، گزارشی از ارزيابي عملكرد استان، ميزان مشاركت دستگاه‌ها و پيشنهاداتی نیز در خصوص بهتر برگزار كردن فرآيند ارزيابي عملكرد در سال‌های آینده در این دیدار ارائه شد كه مورد استقبال امور مديريت عملكرد سازمان اداری و استخدامی نيز قرار گرفت.

انتهای گزارش/ اتفاقیه


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.