سرویس ورزشی | کد خبر: 30030
تاریخ انتشار: 1397/05/16 - 12:17:49

اتفاقیه گزارش می‌دهد؛

نبود سالن اختصاصی ؛ دغدغه کلیشه ای هیئت های ورزشی

هیئت‌های ورزشی که دغدغه کلیشه‌ای آن‌ها نبود سالن اختصاصی است چاره‌ای ندارند جز اینکه برای تمرین به سالن‌های خصوصی سطح شهر روی بیاورند،این در حالی است که برخی از این سالن‌ها درآمدزایی را جایگزین ارائه آموزش صحیح می‌کنند و جز پول به چیز دیگری نمی‌اندیشند و همین امر باعث رشد نزولی اکثر ورزش‌هایی می‌شود که از نبود سالن در مضیقه‌اند.
نبود سالن اختصاصی ؛ دغدغه کلیشه ای هیئت های ورزشی,

به گزارش پایگاه خبری اتفاقیه ، گرچه هیئت‌ها برنامه‌های متعددی اجرا می‌کنند و برای ارتقاء سطح ورزش گریزی می‌زنند به حضور مربیان و داوران مجرب کشور و تمام سختی‌ها را به جان می‌خرند تا شاید راهی برای رشد ورزش بیابند اما باید قبول کرد نبود بستر پراکندگی می‌آورد و ورزشکاری که جز عرق و علاقه چیزی ندارد تنها کسی است که متضرر می‌شود.

حال و هوای ورزشکاران بدون  سالن و مظلومیت وصف‌ناپذیر آن‌ها قابل توصیف نیست و از گذشته، خراسان شمالی با این مشکل دست‌وپنجه نرم کرده است گرچه حضور مدیرکل ورزشی بومی نقطه قوتی است برای ورزشی‌ها تا شاید امیدی به بیان دغدغه‌هایشان داشته باشند و کسی برای حل مشکلاتشان ترتیب اثر بدهد اما روی‌هم‌رفته نمی‌توان خود را با استان‌هایی قیاس کرد که سال‌ها برای رشد ورزش سرمایه‌گذاری کرده‌اند.

سالن ژیمناستیک مجموعه ورزشی علیدخت بجنورد طی مزایده از دست هیئت خارج شد و هیئت ساعت نامناسبی را برای تمرین فعالان این ورزش اجاره کرده است و بعد از 9 سال همچنان انتظار افتتاح سالنی را می‌کشند تا شاید با راه‌اندازی آن بتوان زمینه رشد و توسعه ژیمناستیک را در استان مهیا کرد.

سال گذشته برای این پروژه ورزشی مبلغ 2 میلیارد و 400 میلیون ریال اعتبار منظور شد و اکنون پیمانکار در حال انجام کار است تا پروژه را تحویل دهد، خریداری تجهیزات این مکان ورزشی به مبلغ 500 میلیون تا یک میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد که در سال جاری انجام می‌شود.

حبیب وحیدی رئیس هیئت ژیمناستیک خراسان شمالی می‌گوید: اداره کل آموزش‌وپرورش استان نیز سالن ژیمناستیک خود را در اختیار این هیئت قرار داده است اما تجهیزات و امکانات آن برای انجام تمرینات کامل نیست.

نداشتن آموزش پایه در هیئت ژیمناستیک شهرستان و استان

وحیدی نداشتن آموزش پایه در هیئت ژیمناستیک شهرستان و استان را از دیگر مشکلات پیش رو عنوان کرد و گفت: 70 تا 80 درصد از سالن‌های خصوصی به‌جای ارائه آموزش، به دنبال درآمدزایی هستند.

وحیدی از تجهیز سالن‌های ژیمناستیک شهرستان‌ها خبر داد که توسط هیئت استان با پیگیری از سوی اداره کل ورزش و جوانان انجام شده است.

وی اعتقاد دارد: با افتتاح سالن تخصصی ژیمناستیک نخستین سالن تخصصی شمال شرق کشور را خواهیم داشت و افتتاح آن در مهرماه و تجهیز آن می‌تواند گام مؤثری در راستای توسعه و تحول این ورزش در استان شود و ورزشکاران با پتانسیل خراسان شمالی بتوانند حرفی برای گفتن داشته باشند.

قهرمان‌پروری در سطوح متعدد و رده‌های سنی مختلف

وی از قهرمان‌پروری در سطوح متعدد و رده‌های سنی مختلف می‌گوید که افتتاح این سالن می‌تواند زمینه آن را مهیا کند.

وحیدی از افتتاح سالن و تجهیز آن با چاله ابر خبر می‌دهد که اعتبار فراوانی را باید صرف تجهیز آن کرد، از سویی نخستین سالنی است که در استان چنین امکانات تخصصی خواهد داشت.

وی به پتانسیل بالای ژیمناستیک کاران خراسان شمالی اشاره می‌کند که با کمترین امکانات توانستند عناوین قابل‌توجهی کسب کنند و ازجمله آن‌ها می‌توان به مهرداد قدیمی اشاره کرد که سال گذشته در چندین ماده از این رشته عنوان قهرمانی را به خود اختصاص داد.

وی به انعقاد قراردادی فی‌مابین هیئت و اداره کل آموزش‌وپرورش در خصوص استعدادیابی در این رشته ورزشی اشاره کرد و افزود:در سالن علیدخت و سالن اداره کل آموزش‌وپرورش ورزشکاران با پتانسیل و علاقه‌مند این رشته ورزشی فعالیت می‌کنند و امید است بتوان با شناسایی ورزشکاران مستعد زمینه را برای رشد آن‌ها فراهم کرد.

حضور مربیان در کارگاه تمدید کارت و ارتقاء سطح

وی تعداد مربیان ژیمناستیک خراسان شمالی را 200 مربی عنوان کرد که از این تعداد 60 مربی فعال ژیمناستیک کاران مستعدی را پرورش داده‌اند و هرسال در کارگاه تمدید کارت و ارتقاء سطح شرکت می‌کنند.

وی از مهم‌ترین برنامه‌های هیئت به اعزام تیم نوجوانان، جوانان و بزرگ‌سالان به رقابت‌های کشوری ژیمناستیک اشاره کرد.

وی ابراز امیدواری کرد هیئت استان بتواند با در اختیار داشتن نخستین سالن تخصصی ژیمناستیک شمال شرق کشور ژیمناستیک استان را متحول و رشد سطح آن را 100 درصد محقق کند.

انتهای گزارش/ وحدانی


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.