سرویس خراسان شمالی | کد خبر: 30035
تاریخ انتشار: 1397/05/16 - 12:46:10

استاندار:

توسعه زیرساخت‌های حمل‌ونقل استان با قوت پیگیری می‌شود

استاندار خراسان شمالی با تأکید بر نقش زیرساخت‌های حمل‌ونقل در توسعه گفت: ارتقای زیرساخت‌های حمل‌ونقل این استان با تمام قوت و توان پیگیری می‌شود.
توسعه زیرساخت‌های حمل‌ونقل استان با قوت پیگیری می‌شود,

محمدرضا خباز در دیدار اعضای شورای حمل‌ونقل استان با وی اظهار داشت: حوزه حمل‌ونقل مانند جریان خون است و نبود یا ضعف در این زمینه، توسعه را با مشکل روبرو می‌کند.

وی افزود: برای بهبود وضعیت در زیرساخت‌های حمل‌ونقل استان تلاش و حمایت می‌کنیم.

وی گفت: زمانی که هیئت دولت برای حضورم در خراسان شمالی رأی مثبت داد، اعلام کردم که این رأی تعهدآور است و باید برای ادامه راه و فعالیت حمایت شوم.خباز با بیان اینکه در آینده نزدیک با وزیر راه و شهرسازی ملاقات خواهد داشت گفت: در این دیدار موضوع جاده‌های استان را پیگیری می‌کنم.

وی اشاره داشت: خراسان شمالی در بخش گردشگری قابلیت بسیار بالایی دارد که توسعه حمل‌ونقل به تقویت این حوزه نیز کمک خواهد کرد و بنده اعتقاددارم راه، اولین قدم توسعه و در ادامه راه‌آهن، فرودگاه و انرژی پاک شرایط ایجاد و ثبات توسعه را فراهم می‌کنند.

خباز به اظهارنظرها درباره فرودگاه بجنورد گفت: صحبت‌های بی‌اساس برخی افراد با هدف زیر سؤال بردن زحمات و خدمات گذشتگان قابل‌قبول نیست.

استاندار خراسان شمالی گفت: فرودگاه بجنورد بیش از بیست سال تجربه پرواز موفق دارد.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان در اين ديدار به ارائه گزارش پرداخت و اظهار داشت: بیش از ۶ هزار کیلومتر راه در استان وجود دارد و ۱۷۱ کیلومتر بزرگراه مورد بهره‌برداری قرارگرفته و ۷۰ کیلومتر از محور بجنورد به جنگل گلستان باقی ‌مانده است.

وی افزود: برقراری ارتباط در مسیر بجنورد، سنخواست، جاجرم و میامی با هدف کوتاه شدن مسیر ارتباطی خراسان شمالی با تهران در دستور کار است که بخش بجنورد به سنخواست به دلیل تخصیص اعتبارات کم ملی پیشرفت فیزیکی کندی دارد.

وی ادامه داد: یکی دیگر از موضوعات مهم استان بحث نگهداری جاده‌ها با هدف ارتقای امنیت و کاهش تصادفات جاده‌ای است که از مقام عالی دولت در استان خواستار پیگیری این موضوع و اخذ اعتبارات بیشتر هستیم.

انتهای خبر/


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.