سرویس خراسان شمالی | کد خبر: 30037
تاریخ انتشار: 1397/05/16 - 12:53:42

باشگاه کتاب‌خوانی استان را به پایتخت کتاب نزدیک می‌کند

معاون امور فرهنگی و رسانه‌های اداره کل فرهنگ و ارشاد خراسان شمالی گفت: راه‌اندازی باشگاه‌های کتاب‌خوانی، استان را یک گام به سمت دریافت عنوان پایتخت کتاب شدن، جلوتر می‌برد.
باشگاه کتاب‌خوانی استان را به پایتخت کتاب نزدیک می‌کند,

رضا رضایی روز گذشته در حاشیه برگزاری سومین دوره کارگاه‌های آموزشی باشگاه‌های کتاب‌خوانی کودک و نوجوان در گفت‌وگو با ایرنا اظهار داشت: دوره باشگاه‌های کتاب‌خوانی با هدف توسعه و ترویج فرهنگ مطالعه و تربیت مربیان به‌عنوان بازوان اجرایی و کمک در این حوزه است.

وی گفت: شرکت‌کننده‌ها در این دوره از اقشار مختلف انتخاب‌شده‌اند تا بعد از دریافت آموزش‌های لازم در بین گروه مخاطبان تسهیل گرانی را برای راه‌اندازی باشگاه‌های کتاب‌خوانی کودک و نوجوان تربیت کنند.
وی افزود: تسهیل گران امر، مطالعه را با به‌کارگیری همه ظرفیت‌ها در دستور کار قرار می‌دهند.
رضایی اظهار داشت: از سال 93 با ارائه طرح‌هایی مثل پایتخت کتاب ایران، دوستدار کتاب، دوشنبه‌های کتاب‌خوانی در مهدهای کودک شروع شد که خراسان شمالی در این طرح‌ها حضور پررنگ داشته و هرساله در بخش‌های مختلف به رتبه‌های برتر دست ‌یافته است.
وی گفت: سال 96، طرح دو روستای اسفیدان و بزنج اسفراین در بین یک هزار و 300 روستای شرکت‌کننده جزو 10 روستای برتر کشور انتخاب شدند.
وی افزود: با طرح‌های ارسال‌شده بجنورد جزو 20 شهر نامزد پایتخت کتاب انتخاب شد که برای رسیدن به این عنوان باید تلاش کنیم.
رضایی گفت: با برگزاری چنین دوره‌های آموزشی به دنبال ایجاد جریان فرهنگی برای توسعه کتاب‌خوانی و ایجاد تفکر خلاق در بین مخاطبان هستیم.
وی با اشاره به آغاز فعالیت 6 کتابخانه روستایی در دو ماه آینده و کتابخانه مرکزی بجنورد و کتابخانه عمومی مانه و سملقان اظهار داشت: دو کتابخانه شهری و روستایی نیز در آینده نزدیک افتتاح می‌شود که به بهبود شرایط زیرساخت‌های کتاب‌خوانی کمک می‌کند.
در این کارگاه مخاطبانی از بین کتابداران، مربیان کانون پرورش فکری کودک و نوجوان، مربیان بهزیستی حضور داشتند.
به گزارش ایرنا؛ میانگین سرانه عضویت استان از میانگین کشوری بالاتر است.

انتهای خبر/


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.