سرویس فرهنگی هنری | کد خبر: 30038
تاریخ انتشار: 1397/05/16 - 12:57:39

آرامگاه سردار مفخم تبدیل به موزه مشاهیر خواهد شد

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خراسان شمالی گفت: آرامگاه سردار مفخم تبدیل به موزه مشاهیر خواهد شد.
 آرامگاه سردار مفخم تبدیل به موزه مشاهیر خواهد شد,

به گزارش ایسنا، حبیب یزدان پناه در جلسه علنی شورای اسلامی شهر بجنورد، با اشاره به اینکه آرامگاه سردار مفخم در مقبره بش قارداش بجنورد قرار دارد، افزود: با دکتر شادلو از اعضای خانواده این مرحوم مذاکره شده و از وی برای انجام این اقدام اجازه گرفته شده است.

وی در ادامه همچنین از تشکیل موزه سکه در محل ساختمان بانک ملی بجنورد خبر داد.

یزدان پناه همچنین به احداث بازارچه صنایع‌دستی در خراسان شمالی اشاره و اظهار کرد: ساخت این بازارچه یکی از ضروریات استان است.

وی با بیان اینکه اداره کل میراث فرهنگی و صنایع‌دستی استان از شهرداری بجنورد تقاضای درخواست یک قطعه زمین برای ساخت این بازارچه در محل بوستان ملی بش قارداش و واگذاری آن به‌صورت امانی به صاحبان صنایع‌دستی را دارد، ادامه داد: برای اینکه بتوان اقتصاد استان را ارتقا داد و از سوی دیگر میزان ماندگاری گردشگران را افزایش داد باید جاذبه‌هایی را ایجاد کرد که یکی از این روش‌ها ایجاد بازارچه‌های این‌چنینی است.

این مقام مسئول تصریح کرد: از سوی دیگر 90 درصد از فعالان حوزه صنایع‌دستی استان خانم هستند که تعدادی از آن‌ها نیز سرپرست خانوار می‌باشند که می‌توان در این زمینه با ایجاد این بازارچه به آن‌ها کمک کرد.

وی در ادامه در رابطه با مجموعه گردشگری ایوب پیغمبر در شهرستان بجنورد گفت: با مذاکراتی که با اداره کل اوقاف انجام شد، این اداره کل متعهد شد تا برخی از مشکلات را به‌صورت کوتاه کند و از سوی دیگر استخر آب موجود در آن مجموعه را نیز مرمت کند.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خراسان شمالی افزود: توافق کلی برای مقبره شهدای بجنورد نیز انجام شد و قرار بر این شد تا این مقبره با همکاری ارتش، شهرداری و اداره کل میراث فرهنگی مرمت و بازسازی شود.

وی در خصوص آزادسازی املاک اطراف مجموعه تاریخی مفخم نیز بیان کرد: هم‌اکنون 32 درصد از املاک اطراف این مجموعه باقی‌مانده تا آزاد شود.

یزدان پناه در ادامه از ساخت موزه آب در محل منبع آب بجنورد خبر داد که رایزنی‌ها با شرکت آب و فاضلاب استان در حال انجام است.

انتهای خبر/


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.