سرویس خراسان شمالی | کد خبر: 30040
تاریخ انتشار: 1397/05/16 - 13:10:34

ساخت و بازسازی ۶۸۲ واحد مسکونی مددجویان زلزله‌زده استان

کمیته امداد خراسان شمالی ۶۸۲ خدمت عمرانی شامل ساخت مسکن شهری و روستایی ، ساخت سرویس بهداشتی و حمام و حصارکشی به خانوارهای آسیب‌دیده در زلزله این استان ارائه کرد.
ساخت و بازسازی ۶۸۲ واحد مسکونی مددجویان زلزله‌زده استان,

عباس اهرابی، مدیرکل کمیته امداد استان خراسان شمالی با یادآوری اینکه در زلزله اردیبهشت‌ماه سال گذشته هزار و ۱۳۹ واحد مسکونی مددجویان در شهرستان‌های بجنورد و مانه سملقان آسیب دیدند، گفت: از مجموع واحدها مسکونی آسیب‌دیده، ۹۶۱ واحد نیازمند تعمیرات و بهسازی و ۱۷۸ واحد نیز نیازمند احداث شناسایی شدند.

اهرابی بابیان اینکه تاکنون ۶۸۲ مورد خدمات عمرانی به خانوارهای مددجوی این استان ارائه‌شده است، افزود: درمجموع برای این واحدها پنج میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان هزینه شده است.
وی در ادامه به تحویل ۱۴۷ واحد مسکونی به مددجویان زلزله‌زده در این استان اشاره کرد و ادامه داد: هم‌اکنون ۳۰ واحد مسکونی نیز بیش از ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که در صورت تأمین بودجه تمامی آن به بهره‌برداری می‌رسد.
مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی مجموع اعتبار هزینه شده برای ساخت واحدهای مسکونی خانوارهای آسیب‌دیده در زلزله را نیز چهار میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان عنوان کرد و گفت: این اعتبارات از منابع بلاعوض و داخلی کمیته امداد این استان و همچنین منابع قرض‌الحسنه بنیاد مسکن اختصاص‌یافته است که امیدواریم با همکاری بانک‌ها در پرداخت تسهیلات کار اتمام این واحدها شتاب بگیرد. همچنین دو میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان از محل بیمه حوادث به خانوارهای مددجو زلزله‌زده این نهاد اختصاص پیدا کرد که تمامی آن برای تعمیرات و ساخت واحدهای مسکونی هزینه شده است.
اهرابی در ادامه با اشاره به اینکه برنامه عمرانی مسکن در سال گذشته ۱۵۰ درصد رشد شده است، افزود: برنامه سال گذشته انجام هزار و ۵۵۰ خدمات عمرانی بود که درنهایت دو هزار و ۳۲۶ مورد خدمات به خانوارهای مددجو ارائه شد.
وی سرانه تأمین مسکن مددجویان روستایی را ۲۰ میلیون تومان و شهری ۳۵ میلیون تومان اعلام کرد و افزود: سهم کمیته امداد در تأمین قیمت تمام‌شده مسکن روستایی ۷۵ درصد و مسکن شهری ۴۵ درصد است.

انتهای خبر/


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.