سرویس اقتصادی | کد خبر: 30045
تاریخ انتشار: 1397/05/17 - 11:11:02

مجوز جدید برای واحدهای سنگ‌شکن در اطراف شهرهای استان صادر نشده است

مدیرکل حفاظت محیط‌زیست خراسان شمالی گفت: برای جلوگیری از ایجاد آلودگی در پنج سال گذشته هیچ مجوز جدید برای واحدهای سنگ‌شکن در اطراف شهرها در استان صادر نشده است.
مجوز جدید برای واحدهای سنگ‌شکن در اطراف شهرهای استان صادر نشده است,

سید علی‌اصغر مطهری در گفت‌وگو با خبرنگار ما با بیان اینکه آلودگی و ایجاد گردوغبار در استان تابعی از شرایط اقلیمی و با شرایط آب و هوایی در ارتباط است، خاطرنشان کرد: شرایط آب و هوایی  در استان باعث می‌شود تا اراضی تخریب‌شده که پوشش گیاهی نیز در عرصه‌ها به دلیل خشکسالی ها تقلیل شده به منشأ آلودگی تبدیل شود.

 وی افزود: همچنین تخلیه نخاله‌های ساختمانی توسط افراد سودجو و چرا بیش‌ازحد دام سبب تشدید آلودگی می‌شوند.

وی افزود: واحدهای شن و ماسه و سنگ‌شکن‌ها نیز یکی از عوامل آلودگی هستند، اما این واحدهای  منشأ آلودگی با تشدید شرایط آب و هوایی بیشتر تأثیرگذار می‌شوند.

مطهری تصریح کرد: باید واحدهای دولتی و وابسته به واحدهای دولتی خود باید در خروج و انتقال واحدهای آلاینده به خارج از شهر پیش‌قدم باشند.

مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان گفت: تمام دستگاه‌ها و واحدهای تأثیرگذار در ایجاد آلودگی باید با همت تمام مسئولان به خارج از شهر انتقال یابند و تاکنون به برخی از این واحدها تذکراتی نیز داده شده است.

وی افزود: برخی از پروژه‌ها نیز به‌طور موقت هستند که گاهی سبب ایجاد آلودگی‌هایی می‌شود.

مدیرکل محیط‌زیست استان افزود: ایستگاه سنجش آلودگی هوا چندین سال است که جزء نیاز اساسی در استان است اما متأسفانه تاکنون این امر محقق نشده است. 

مطهری با اشاره به اینکه برای هر شهرستان نیز یک ایستگاه موقت سنجش آلودگی نیاز است، افزود: در این زمینه از استان‌های کم برخوردار هستیم و باید سایر دستگاه‌ها و به‌طور مثال شهرداری‌ها در این زمینه کمک کنند.

انتهای خبر/ آقایی


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.