سرویس ورزشی | کد خبر: 30048
تاریخ انتشار: 1397/05/17 - 11:20:02

با اهتمام شهرداری در برگزاری ورزش‌های صبحگاهی و شامگاهی؛

نشاط در شهربازی

ورزش‌های همگاني مانند ورزش‌های صبحگاهي و شامگاهی در پارک‌ها ازجمله فعالیت‌هایی است که افراد با حداقل امکانات می‌توانند به آن بپردازند و این سال‌ها با توجه ویژه‌ای که هیئت ورزش‌های همگانی و شهرداری بجنورد داشته این مهم به‌خوبی محقق شده است.
نشاط در شهربازی,

برای ورزش صبحگاهی و شامگاهی قوانین دست‌وپا گیری نیاز نیست،ورزشکاران تجهیزات خاصی نمی‌خواهند و یک مربی است که شهرداری برای تمرین علاقه‌مندان ورزش اختصاص داده و اعتبارات ویژه‌ای را نیز صرف برگزاری کلاس‌ها داشته است.

پیش‌ازاین از ورزش نکردن عموم مردم وقتی سؤال می‌شد برخی‌ها دغدغه بالا بودن هزینه‌های باشگاه و خرید تجهیزات موردنیاز آن را داشتند اما حالا با توجه ویژه‌ای که هیئت ورزش‌های همگانی و شهرداری داشته این مشکل برطرف شده است.

در دو سال اخیر  تاکنون بساط ورزش‌های صبحگاهی و شامگاهی در شهربازی بجنورد برقرار است و مربی از سوی شهرداری برای برگزاری تمرینات اصولی ورزشکاران پای‌کار آمده است.

مسئول تربیت‌بدنی بانوان شهرداری بجنورد در گفت‌وگو با خبرنگار اتفاقیه به راه‌اندازی ایستگاه ورزش صبحگاهی و شامگاهی در شهربازی بجنورد اشاره می‌کند که تمرینات زیر نظر مربی مجرب پیگیری شده است.

راحله ایزد نیا  با اشاره به این مطلب که ورزش و تفريح، عاملي مهم در تأمین سلامت جسمي و رواني، غنی‌سازی اوقات فراغت، گسترش روابط اجتماعي، دور شدن از زندگي ماشيني و بازگشت به طبيعت است اظهار داشت:طی سال‌های اخیر شهرداری بجنورد به‌منظور ترویج ورزش و توسعه آن در بین عموم مردم اقدامات گسترده‌ای داشته که اختصاص ساعت تمرین صبحگاهی و شامگاهی زیر نظر مربی با وجود هزینه‌هایی که دارد از ابتدای امسال پیگیری شده و ادامه خواهد داشت.

ایزد نیا تصریح داشت: در سال‌های گذشته طی 6 ماه نخست سال عموماً ورزش‌های صبحگاهی و شامگاهی پیگیری می‌شد اما دو سالی است که در صبح و عصر علاوه بر بهار و تابستان در زمستان نیز این کلاس‌ها مداوم پیگیری می‌شود.

وی اعتقاد دارد:برگزاری برنامه‌های ورزشی و مفرح  علاوه بر تأثیر مستقيمي که بر افزايش روحيه نشاط در جامعه و کاهش آسیب‌های اجتماعي و اعتياد دارد، نقش بسيار مؤثری نيز در ارتقاي سلامت جامعه و کاهش بیماری‌هایی مانند ديابت، سرطان، پوکي استخوان و بیماری‌های قلبي و عروقي دارد.

وی به تجهیز 5 سالن ورزشی در فرهنگ‌سرای شهرداری اشاره کرد که  رشته‌های جودو،کشتی،دارت،پینگ‌پنگ و ژیمناستیک در این سالن‌ها با هزینه‌های ناچیز صرفاً به‌منظور فراگیر کردن فرهنگ ورزش فعالیت دارند.

وی رشته‌هایی نظیر،کاراته،کونگ‌فو،آمادگی جسمانی و ... را نیز جزء ورزش‌هایی عنوان کرد که در این سالن‌ها فعال هستند.

به گفته ایزد نیا دو زمین ساحلی  و سالن پارک آفرینش و مهربانو نیز از دیگر مکان‌های اختصاصی است که شهرداری به ورزش اختصاص داده است.

وی با اشاره به این مطلب که  اهميت ورزش در جامعه، بررسي وضعيت امکانات ورزشي و تفريحي و آگاهي از خواسته‌ها و نياز مردم ضروري به نظر می‌رسد اظهار داشت:  وضعيت تأهل و وجود برنامه‌های ورزش صبحگاهي و شامگاهی ، سن و ميزان فاصله از پارک در انگيزه فعالیت‌های ورزشي افراد مؤثر بوده و همچنين، متغيرهاي منطقه سکونت، نوع پارک، وضعيت تأهل و وجود برنامه‌های ورزش صبحگاهي نيز در انگيزه استفاده از برنامه‌های تدارک دیده‌شده مؤثر بوده‌اند.

 

انتهای خبر/ وحدانی

اتفاقیه/ وحدانی


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.