سرویس اقتصادی | کد خبر: 30093
تاریخ انتشار: 1397/05/22 - 12:03:51

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان خبر داد:

از سرگیری مطالعات اکتشافی معادن استان در آینده نزدیک

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی از آغاز ادامه فعالیت اکتشافی معادن این استان طی آینده نزدیک خبر داد.
از سرگیری مطالعات اکتشافی معادن استان در آینده نزدیک,

یحیی نیک‌دل، با اشاره به اینکه اولین جرقه اختصاص اعتبار برای اکتشاف معادن این استان در سال 94 زده شد، گفت: قرار بر این بود تا رقم دو میلیارد تومان برای اکتشاف معادن این استان اختصاص یابد که یک میلیارد تومان از این مقدار حذف شد.

وی افزود: اما در سال 95 موفق شدیم تا مبلغ 4.5 میلیارد تومان اعتبار برای مطالعات اکتشافی جذب کنیم که به دنبال آن امر مطالعات اکتشافی در پهنه جنوب استان به‌وسیله بالگرد سازمان ملی زمین‌شناسی انجام شد.

نیک‌دل ادامه داد: تا اواخر سال 96، 18 هزار کیلومتر خط پرواز نقشه‌برداری انجام و حدود 325 هزار کیلومتر نقشه‌برداری انجام شد اما به علت انجام برخی از اقدامات پرواز این بالگرد متوقف شد و پیگیری‌ها برای پرواز مجدد این بالگرد در حال انجام است و ادامه مطالعات اکتشافی زودی توسط بالگرد در این استان آغاز خواهد شد.

وی اظهار کرد: هم‌اکنون تیم‌های زمین‌شناسی در منطقه بام و صفی‌آباد مستقر هستند و کارهای میدانی را انجام می‌دهند و مطالعات تفضیلی را شروع کرده‌اند و به نقاط امیدبخشی دست‌یافته‌اند به‌طوری‌که معدن طلا در جنوب استان شناسایی شده است.

این مقام مسئول تصریح کرد: علاوه بر آن کانی‌های فلزی سرب، روی و آهن شناسایی نیز شناسایی شده که باید آنالیز آن توسط کارشناسان تکمیل شود.

وی خاطرنشان کرد: سرمایه‌گذاری در حوزه معدن بسیار بالا و پرهزینه است و اگر بتوانیم زیرساخت‌های لازم را فراهم کنیم می‌توانیم در این حوزه اقدامات خوبی را انجام دهیم.

به گزارش ایسنا، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی تأکید کرد: در حقیقت باید تلاش کنیم تا جذابیت‌های لازم برای سرمایه‌گذاران در حوزه معدن ایجاد کنیم تا آن‌ها برای امر سرمایه‌گذاری در این استان تمایل پیدا کنند.

انتهای خبر/

 


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.