سرویس سیاسی | کد خبر: 30110
تاریخ انتشار: 1397/05/23 - 09:29:03

استاندار:

حل مشکلات فرودگاه از اولویت‌های استان است

استاندار خراسان شمالی گفت: حل مشکلات فرودگاه بجنورد به‌عنوان یکی از عوامل توسعه در کنار جاده و راه‌آهن، از اولویت‌های استان است و بنده آمادگی خود برای پیگیری این موضوعات از مرکز را اعلام می‌کنم.
 حل مشکلات فرودگاه از اولویت‌های استان است,

دکتر خباز در دیدار با دیدار اعضای ستاد مردمی توسعه استان اظهار داشت: در آینده‌ای نزدیک با وزیر راه و شهرسازی دیدار خواهم داشت و مطالبات استان در حوزه جاده، راه‌آهن و فرودگاه را اعلام می‌کنم و یادآور می‌شوم زمانی که حضور بنده در خراسان شمالی به‌عنوان استاندار مطرح شد، تمامی این موارد را از دولت مطالبه کرده‌ام که مورد استقبال هیئت دولت نیز قرار گرفت.

وی ادامه داد: فرودگاه بجنورد طولانی‌ترین باند را دارد و از توانمندی‌های فراوان دیگری نیز برخوردار است اما متناسب با ظرفیت‌های موجود از آن بهره‌برداری نمی‌شود و تعداد پروازها در این فرودگاه بسیار اندک است.


وی مطرح کرد: فرودگاه بجنورد افزون بر ۲۰ سال پرواز موفق را تجربه کرده است و امروز با توجه به پیشرفت علم و بهره‌مندی از امکانات نوین امکان پرواز در تمامی فصل‌ها وجود دارد که باید این موضوع پیگیری و عملیاتی شود.


وی اشاره داشت: زندگی مسالمت‌آمیز اقوام مختلف با گویش‌های متفاوت در خراسان شمالی به معجزه شباهت دارد و بنده اعتقاددارم این موضوع به دودمان فهمیده و عاقل مردم استان برمی‌گردد که برای مسائل جزئی با یکدیگر بحث و جدالی نداشتند و این تفکر در استان نهادینه ‌شده است و ما باید از این وحدت و انسجام برای توسعه و بالندگی بهره‌مند شویم.


دکتر خباز افزود: بخش گردشگری استان بسیار غنی است و گردشگر می‌تواند در کمتر از دو ساعت چهار اقلیم آب و هوایی مختلف را در این منطقه تجربه کند و بنده اعتقاددارم تبدیل خراسان شمالی از معبر به مقصد گردشگری باید شعار ما باشد و با ارائه راهکارهای کارشناسی آن را عملیاتی کنیم تا رونق اقتصاد استان را شاهد باشیم.


دکتر خباز تأکید کرد: ۱۴ سال از تقسیم خراسان می‌گذرد اما هنوز خراسان شمالی به‌اندازه‌شان و توانمندی خود پیشرفت نکرده است و بنده اعتقاددارم باید با بهره‌مندی از ظرفیت‌های فراوان استان در مسیر توسعه گام‌های بلندی برداشته شود.

انتهای خبر/


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.