سرویس ورزشی | کد خبر: 30111
تاریخ انتشار: 1397/05/23 - 09:32:51

نداشتن قانون؛افزایش تخلفات باشگاهی

نداشتن قانون؛افزایش تخلفات باشگاهی,

سالن های ورزشی استان همواره دغدغه هم استانی هایمان است کسانی که فارغ از روزمرگی های زندگی، خود را مجاب به ورزش می کنند، سال هایی که برای توسعه ورزش و ورود آن به خانواده ها فرهنگ سازی شد هم اکنون جواب داده از برنامه های صبحگاهی و شامگاهی گرفته تا پیاده روی های عمومی رکورد شکن، نشان می دهد ورزش در خانواده های هم استانی جا باز کرده اما انگار برای پایداری و استمرار این میل و انگیزه باید استارت مجددی زد تا شاید دوباره این میل و انگیزه دو چندان شود.

از فعالیت های ورزشی در محیط های باز که بگذریم به سالن های شلوغ تابستان می رسیم،سالن هایی که این روز ها جای سوزن انداختن هم ندارند و حتی به سختی می توان ورزش کرد.

نرخ باشگاه ها طبق قانون باید علاوه بر افزایش ده درصدی افزایش نرخ دیگری نداشته باشد و بدون توجه به سطح باشگاه ها عمدتا همگی باید یک نرخ مصوب را اعلام کنند این در حالی است که عمده باشگاه های استان نرخ های متفاوتی دارند و همگی به خاطر نداشتن قوانینی است که مصوب نشده و خود باشگاه ها به ناچار دست به تخلف می زنند.

به باشگاه های استان که مراجعه کردیم کمتر باشگاهی نرخ مشخصی داشت  وتقریبا همه آنها نرخ های متفاوتی اعلام کردند.

مسئول ورزش بانوان اداره کل ورزش و جوانان در گفت و گو با خبرنگار ما می گوید:جلسه کمیسیون ماده 5 به همین منظور به تازگی برگزار شده است.

محبوبه مرحمتی با بیان اینکه پیش از این، از زمان تغییر مدیر کل ورزش و جوانان نداشتن معاون توسعه ورزش در استان سبب شده این جلسه با تاخیر برگزار شود به نرخ های باشگاه های استان اشاره می کند که همگی باید یک نرخ مشابه داشته باشند،ضمن اینکه امسال ده درصد افزایش نرخ در باشگاه ها را شاهد بودیم.

مرحمتی با بیان اینکه سطح باشگاه پیش از این ملاک ارزیابی نبوده و با متخلفان افزایش نرخ

باشگاه ها برخورد می شود افزود:تمامی باشگاه های استان باید یک نرخ مشابهی را اعلام کنند و کسانی که چنین تخلفاتی را مشاهده می کنند می توانند با شکایت کتبی نسبت به یکسان سازی نرخ ها اقدام کنند ضمن اینکه بازرسی از سوی اداره کل ورزش نیز انجام می گیرد اما تخلفات چندانی تاکنون مشاهده نشده است.

وی به برگزاری دومین جلسه کمیسیون ماده 5 اشاره کرد و افزود:دراین جلسه بنا داریم باشگاه ها را سطح بندی کنیم و نرخ های مصوب را نیز بر اساس سطح باشگاه ها در نظر بگیرم تا بروز تخلفات کمتر محقق شود.

مسئول ورزش بانوان استان به آیتم های مد نظر افزایش نرخ و سطح بندی باشگاه ها اشاره و افزود:ابعاد باشگاه ها،امکانات و تجهیزات نصب شده در باشگاه،سطح مربیان ،بهداشت و تمیزی باشگاه مواردی است که می تواند در خصوص نرخ مورد توجه قرار گیرد.

وی تاکید کرد:در حال حاضر تمامی باشگاه ها باید از یک نرخ مشخص پیروی کنند در غیر این صورت تخلف است و با متخلفان برخورد می شود.

وی سطح باشگاه های استان را مطلوب ارزیابی می کند و معتقد است عمده باشگاه های استان از نظر بهداشت،تجهیزات و امکانات مورد نیاز و سطح مربیان وضعیت خوبی دارند.

انتهای خبر/وحدانی


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.