سرویس فرهنگی هنری | کد خبر: 30118
تاریخ انتشار: 1397/05/23 - 10:03:17

با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی؛

کتابخانه مرکزی آیت‌الله مهمان‌نواز در مرکز استان افتتاح می‌شود

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان خراسان شمالی، از افتتاح کتابخانه مرکزی آیت‌الله مهمان‌نواز در تاریخ دهم شهریورماه، با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، دبیر کل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و همچنین جمعی از نمایندگان مجلس، مسئولان و چهره‌های فرهنگی استانی خبر داد.
کتابخانه مرکزی آیت‌الله مهمان‌نواز در مرکز استان افتتاح می‌شود,

به گزارش اتفاقیه به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، علی‌محمد جهانی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان خراسان شمالی، درباره روند آماده‌سازی و افتتاح کتابخانه مرکزی آیت‌الله مهمان‌نواز گفت: علی‌رغم اینکه پیش‌ازاین زمان افتتاح این کتابخانه در هفته دولت اعلام شده بود، اما به دلیل تراکم برنامه‌ها در هفته دولت، کتابخانه مرکزی آیت‌الله مهمان‌نواز در تاریخ دهم شهریورماه، با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، دبیر کل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و همچنین جمعی از نمایندگان مجلس، مسئولان و چهره‌های فرهنگی استانی، افتتاح خواهد شد.

جهانی با اشاره به روند آماده‌سازی کتابخانه مرکزی بجنورد تأکید کرد: برای تجهیز منابع این کتابخانه تعداد ۱۰ هزار نسخه کتاب از سوی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و ۴ هزار نسخه اهدایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس استان و کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی به این کتابخانه ارسال ‌شده است و همکاران ما در استان با تلاش بی‌وقفه و شبانه‌روزی کتابخانه را برای بهره‌برداری و ارائه خدمات به همشهریان آماده کرده‌اند.

وی افزود: در حاشیه افتتاح کتابخانه آیت‌الله مهمان‌نواز نیز دبیر کل نهاد با کتابداران خراسان شمالی دیدار و گفت‌وگو خواهد کرد.

جهانی یادآور شد: تعداد ۸ هزار نسخه کتاب نیز از کتابخانه شخصی مرحوم آیت‌الله مهمان‌نواز به کتابخانه مرکزی بجنورد اهدا شده است که از این مجموعه منابع زبان عربی و مرجع جهت ثبت در بخش پژوهشگران در نظر گرفته شده است.
گفتنی است، کتابخانه مرکزی بجنورد در سه‌طبقه و در زمینی به مساحت ۱۰۲۵ مترمربع و با زیربنای ۴۰۲۵ مترمربع، به‌عنوان بزرگ‌ترین کتابخانه استان خراسان شمالی شناخته می‌شود.

انتهای خبر/


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.