سرویس اقتصادی | کد خبر: 30120
تاریخ انتشار: 1397/05/23 - 10:09:30

رشد ۲۵۷ درصدی وصولی بانک‌ها توسط ثبت‌اسناد و املاک استان

مدیرکل ثبت‌اسناد و املاک استان گفت: مطالبات وصولی بانک‌ها توسط ثبت‌اسناد و املاک خراسان شمالی رشد ۲۵۷ درصدی داشته است.
رشد ۲۵۷ درصدی وصولی بانک‌ها توسط ثبت‌اسناد و املاک استان,

علی‌اصغر اسدی در گفت‌وگو با خبرنگار ما اظهار داشت: به‌منظور وصول مطالبات معوقه و دفاع از حقوق بیت‌المال مبلغی بالغ‌بر 118میلیارد  ریال مطالبات بانک‌ها توسط دوایر اجرای ثبت وصول شد.

مدیرکل ثبت‌اسناد و املاک خراسان شمالی گفت:در سه‌ماهه اول سال 97 تعداد 840 پرونده اجرایی  در سطح استان تشکیل و مبلغی بالغ‌بر 24 میلیارد ریال نیز برای دولت کسب درآمد شده است که این مبلغ نسبت به مدت مشابه سال 96 رشد 34 درصدی داشته است.

 وی افزایش مطالبات بانک‌ها را نتیجه تعاملات با بانک‌های و شورای هماهنگی بانک‌های استان عنوان کرد و افزود: با پیگیری‌های به‌عمل‌آمده در جهت سرعت بخشیدن به امور و صیانت از حفظ حقوق بیت‌المال و مطالبات معوق بانک‌ها این اداره کل در سنوات گذشته مبادرت به ایجاد اداره اجرا اسناد رسمی بجنورد به‌صورت مستقل نمود.

وی تصریح کرد: بر اساس برنامه ششم توسعه اسناد رسمی لازم‌الاجرا باید از طریق ادارات ثبت‌اسناد و املاک وصول شود لذا خواستار تعاملات بیشتر بانک‌ها هستیم.

 اسدی خاطرنشان کرد: در سه‌ماهه امسال 97 همچنین مبلغی بالغ‌بر 4 میلیارد ریال درآمد اداره اجرا بجنورد و شعبات اجرای ادارات تابعه بوده  و حقوقات دولتی وصول‌شده به خزانه دولت واریز  و بیش از 28 میلیارد ریال نیز به‌عنوان سپرده اشخاص در همین مدت سه‌ماهه اول سال 97 در ادارات ثبت سپرده‌شده است.

انتهای خبر/ آقایی


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.