سرویس اجتماعی | کد خبر: 30124
تاریخ انتشار: 1397/05/23 - 10:45:17

درخشش کودکان شیروانی در مسابقات جهانی ریاضی مالزی 2018

دو کودک شیروانی رتبه‌های برتر مسابقات جهانی آی مت 2018 در مالزی را به خود اختصاص دادند.
درخشش کودکان شیروانی در مسابقات جهانی ریاضی مالزی 2018,

مسابقات جهانی مفاهیم پایه ریاضی به شیوه آی مت 2018 برای کودکان 3 تا 8 سال در کشور مالزی در تاریخ 12 آگوست مصادف با 21 مردادماه با حضور 600 شرکت‌کننده از 17 کشور ازجمله آمریکا ، روسیه ، چین ، هند ، مالزی ، سنگاپور و ... برگزار شد.

در این دوره از مسابقات طراوت شاکری و سلاله درستکار در رده B(کودکان 6 سال) و محمد حبیبی در رده C(کودکان7سال) هر سه از شیروان شرکت داشتند.

نوآموزان شیروانی موفق شدند مقام اول و دوم جهان در رده B(کودکان 6 سال) مفاهیم جهانی پایه ریاضی به شیوه آی مت را کسب کنند.

در این مسابقات طراوت شاکری مقام اول و سلاله درستکار مقام دوم در رده B  را کسب کردند.

شایان‌ذکر است در رده A (کودکان 4 سال)  نفرات اول آیدا سجادیان فر و لیلا کرمی و نفر دوم آیدین قدیمی از بجنورد می‌باشند.

مسابقات جهانی آی مت اولین تجربه برای شرکت‌کنندگان خراسان شمالی بود که به هدایت سرکار خانم روشن معاون اجرایی  آی مت در استان صورت پذیرفت.

آموزش مفاهیم جهانی پایه ریاضی به شیوه آی مت ( من ریاضی را دوست دارم) روشی نسبتاً نوین در دهه‌های اخیر است که در آن علم و مفاهیم ریاضی به شکل کاملاً کاربردی و جذاب از طریق قصه ، بازی و سرگرمی به کودکان یاد داده می‌شود.

به گفته تکتم پور مهدی مدیر اجرایی «موسسه علمی- آموزشی عصر طلایی رشد کودک شهرستان شیروان»،این علم در ایران بسیار نوپاست و در چهار سال اخیر با تأیید دفتر تکنولوژی آموزش‌وپرورش در مهدها و پیش‌دبستانی‌های کشور آموزش داده می‌شود.

این رشته برای نخستین بار در آمریکا ابداع‌شده و کشورهایی مانند چین ، هند، مالزی و روسیه نیز بیش از 10 سال است که کودکان خود را با این شیوه آموزش می‌دهند تا مفاهیم ریاضی را به‌طور کاربردی و عینی در جوامع خود گسترش دهند.

انتهای خبر/ جواد حشمتی


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.