سرویس اقتصادی | کد خبر: 30126
تاریخ انتشار: 1397/05/23 - 10:48:04

صنایع کوچک بار نوسانات قیمت‌ها را بر دوش می‌کشند

صنایع کوچک بار نوسانات قیمت‌ها را بر دوش می‌کشند,

رئیس خانه صنعت و معدن خراسان شمالی گفت: نوسانات قیمتی و بحران‌های اقتصادی کشور فعالیت صنایع کوچک را به مرحله‌ای رسانده است که این واحدها به بی‌برنامگی‌های اقتصادی کشور عادت کرده‌اند و بار ضرر و زیان‌ها را بر دوش خود متحمل شده‌اند.

امید حیدریان، رئیس خانه صنعت و معدن خراسان شمالی در گفت‌وگو با خبرنگار عصر اترک با گرامی داشت روز حمایت از صنایع کوچک اظهار کرد: صنایع کوچک صنایع چابکی هستند که در مقایسه با صنایع مادر با هزینه کرد سرمایه‌ای کمتری راه‌اندازی می‌شوند.

حیدریان همچنین افزود: صنایع کوچک در مقایسه با صنایع مادر اشتغال‌زایی بیشتر و البته ارزش‌افزوده بیشتری را برای اقتصاد کشور به همراه دارند.

وی در ادامه با تأکید بر این نکته که صنایع کوچک باید توسط اهل‌فن که دارای توانایی مدیریتی، دانش و تجربه کاری باشند راه‌اندازی شوند، افزود: از مسئولان این انتظار است که مجوز راه‌اندازی این واحدها برای اهل‌فنش صادر کنند.

وی در پاسخ به این سؤال که صنایع کوچک استان در شرایط نوسانات قیمتی که کشور هر از چند گاهی با آن روبرو می‌شود و اخیراً نیز با بحران دیگری از نوسانات قیمتی روبرو شده است، در حال حاضر در چه شرایطی به سر می‌برند؟ اظهار کرد: از 100 درصد از واحدهای صنعتی کوچک استان 85 درصد از آن‌ها در دست مدیران اهل‌فن هستند و 15 درصد دیگر از واحدها مدیریت غیر تخصص دارند.

رئیس خانه صنعت و معدن خراسان شمالی بیان کرد: بااین‌وجود، تمامی صنایع کوچک استان تحت تأثیر بی‌برنامگی‌ها و روزمرگی اقتصاد کشور قرار دارند و آنان به این وضعیت عادت کرده‌اند.

وی افزود: در حال حاضر صنایع کوچک در این شرایط بار ضرر و زیان‌های بی‌ثباتی اقتصاد کشور را بر دوش می‌کشند.

حیدریان تأکید کرد: سر پا ماندن این صنایع به توجهات ویژه و تصمیمات صحیح برنامه ریزان و مسئولان ذی‌ربط کشور نیاز دارند.

انتهای خبر/

 


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.