سرویس سیاسی | کد خبر: 30130
تاریخ انتشار: 1397/05/24 - 09:09:08

دبیر کمیسیون هماهنگی بانک‌های خراسان شمالی مطرح کرد:

مصرف 113 درصدی منابع بانکی استان

دبیر کمیسیون هماهنگی بانک‌های خراسان شمالی و رئیس اداره امور شعب بانک ملی استان گفت: سیستم بانکی در استان 113 درصد از منابع خود را مصرف کرده است درحالی‌که طبق استانداردهای جهانی نباید بیش از80 درصد از منابع بانک‌ها مصرف شود.
 مصرف 113 درصدی منابع بانکی استان,

علی‌اصغر هدایتی با حضور در دفتر روزنامه اتفاقیه و ضمن تبریک و قدردانی از زحمات خبرنگاران و کارکنان این روزنامه اظهار داشت: بیشترین اعتراض‌ها در خصوص بانک‌ها در استان مربوط به مبحث ضمانت وام‌ها است، اظهار داشت: مردم بدانند که بانک‌ها همواره در کنار بانک‌ها هستند اما باید در این زمینه حداقل مراحل قانونی و دستورالعمل‌ها رعایت شود.

هدایتی افزود: تا پایان سال 96 میزان منابع بانک‌های استان 45 هزار و500 میلیارد ریال بود که در پایان تیرماه به 47 هزار و960میلیارد ریال رسید که رشد 5.2 درصدی در بحث منابع بانک‌های استان داشتیم.

وی افزود: رشد متوسط کشوری درزمینهٔ منابع بانک‌ها 5.7 درصد است که تقریباً نیم درصد از میانگین کشوری عقب هستیم.

دبیر کمیسیون هماهنگی بانک‌های خراسان شمالی  و رئیس اداره امور شعب بانک ملی استان گفت:میزان مصارف بانک‌های استان تا پایان سال 96 میزان 52 هزار و 223میلیارد ریال  بوده است که به 53 هزار و 900میلیارد ریال رسید که رشد دو درصد داشته است.

وی یکی دیگر از مشکلات در استان را عدم رعایت سیستم بانک‌های خصوصی از نرخ شورای پول و اعتبار بانک مرکزی اعلام کرد و گفت: درحالی‌که شورای پول و اعتبار بانک ملی نرخ سود سپرده یک‌ساله را 15 درصد اعلام کرده است اما شاهد این هستیم برخی از مؤسسات و بانک‌های خصوصی به سپرده‌های روزشمار سود 24 درصد پرداخت می کنند.

دبیر کمیسیون هماهنگی بانک‌های خراسان شمالی  و رئیس اداره امور شعب بانک ملی استان گفت: طی سال گذشته برای افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی 470 میلیارد ریال وام با کارمزد 4 درصد به بانک‌های استان ابلاغ شد که 438 میلیارد ریال تسهیلات به این افراد پرداخت شد.

وی در خصوص مطالبات مشترکان به بانک‌ها نیز گفت: طی سال 95  مطالبات مشترکان به بانک‌ها دو هزار و 400 میلیارد ریال و در سال 96 به سه هزار و 600 میلیارد ریال  رسید که 50.5 درصد مطالبات مشترکان افزایش داشته است همچنین در پایان خردادماه این مطالبات به چهارهزارو 555 میلیارد ریال رسید.

وی افزود: در خصوص پرداخت تسهیلات اشتغال پایدار نیز طی پنج ماه امسال 60 میلیارد تومان وام تاکنون توسط چهار بانک پرداخت شده است.

هدایتی اظهار داشت: طی سال گذشته 18 هزار و 870 فقره وام ازدواج به مبلغ یک هزار و 959 میلیارد ریال با کارمزد 4 درصد پرداخت شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 86 درصد افزایش داشته است.

وی عنوان کرد: در سه ماه ابتدای امسال نیز یک هزار و 780 فقره به مبلغ 252 میلیارد ریال وام 15 میلیون تومانی به زوج‌های جوان پرداخت شده است.

خبرنگاران زبان گویای مردم به‌منظور رفع مشکلات در جامعه هستند

دبیر کمیسیون هماهنگی بانک‌های خراسان شمالی و رئیس اداره امور شعب بانک ملی استان با اشاره به اینکه خبرنگاران زبان گویای مردم برای انعکاس اخبار به‌منظور رفع مشکلات در جامعه هستند، گفت: ما افتخار می‌کنیم به خبرنگارانی که با نیت خیرخواهانه و خالص در این حرفه فعالیت می کنند تا درد دل و مشکلات مردم را به گوش مسئولان برسانند.

هدایتی با بیان اینکه روزنامه اتفاقیه جزو روزنامه‌هایی است که هرروز آن را مطالعه و رصد می‌کنم و یکی از مشترکان ثابت این روزنامه هستیم، اظهار داشت: روزنامه اتفاقیه طی چند سال اخیر خیلی بیشتر از قبل باانصاف‌تر قلم می‌زند.

وی با بیان اینکه معمولا در جلسات مختلف که یک پای آن مربوط به بانک است در حق بانک‌ها اجحاف می‌شود،گفت:در این جلسات معمولا بانک‌ها همیشه مورد هجمه‌های زیادی قرار می‌گیرند درحالی‌که بانک‌های استان تاکنون عملکرد خوبی را داشته‌اند.

وی افزود: در خصوص انتشار اخبار مربوط به  بانک‌ها باید سعی شود تا درزمینهٔ صحت و درستی خبر دقت و بررسی لازم شود تا منتج به انتشار اخبار صحیح شود.

انتهای خبر/


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.