سرویس ورزشی | کد خبر: 30141
تاریخ انتشار: 1397/05/24 - 10:04:01

اتفاقیه گزارش می‌دهد؛

از صفرتا صد رزمی در استان

مجمع انتخاب رئیس هیئت ورزش‌های رزمی استان با حضور دبیر کل فدراسیون ورزش‌های رزمی کشور با حضور 2 کاندیدا برگزار شد.
از صفرتا صد  رزمی در استان,

به گزارش پایگاه خبری اتفاقیه ، مدیرکل ورزش و جوانان در این مجمع ضمن تأکید بر این مطلب که عملکرد هیئت رزمی خراسان شمالی بسیار ضعیف بوده و تاکنون مکاتباتی با فدراسیون صورت نگرفته و کارگاه‌های آموزشی داوری و مربیگری نیز برگزار نشده اظهار داشت: کم‌کاری هیئت دال بر ضعف رئیس هیئت نیست بلکه عدم فعالیت اعضای هیئت سبب شده نتوانند نظر فدراسیون را جلب کنند.

کوروش بهادری با بیان اینکه هم‌اکنون 12 سبک در تمام شهرستان‌های استان فعالیت دارند اما عمده فعالیت‌ها در رشته کیک بوکسینگ خلاصه‌شده است افزود:نابسامانی هیئت سبب شده نتوانیم قهرمانان و افراد با پتانسیل را استعدادیابی کنیم.

وی ابراز امیدواری کرد با فعالیت رئیس جدید هیئت، اعضای هیئت نیز در کنار هم بتوانند ارائه خدمت کنند و پویایی را به این ورزش برگردانند.

بهادری تأکید کرد: اداره کل با هیئت‌های کم‌کار برخورد می‌کند و عدم فعالیت روسای هیئت با حذف آن‌ها همراه خواهد بود و این مهم پیش از برگزاری مجمع فوق‌العاده محقق خواهد شد.

وی از دبیر کل فدراسیون ورزش‌های رزمی خواست تا در راستای توسعه و ارتقاء علمی ورزش رزمی استان اقدام کند و با برگزاری کلاس‌های داوری و مربیگری در استان تا حدی به درآمدزایی هیئت نیز کمک کرده باشد.

نبود سالن اختصاصی رزمی

وی به نبود بستر فعالیت در این رشته ورزشی نیز اشاره و یکی از عواملی که سبب شده این ورزش رشد قابل‌ملاحظه‌ای  نداشته باشد را نبود سالن اختصاصی عنوان کرد.

به گفته وی طی سال‌های اخیر استعدادیابی چنگی به دل نمی‌زده و همین امر سبب شده استعدادهای ورزشکاران با پتانسیل خراسان شمالی مغفول واقع شوند.

وی همچنین به تخصیص اعتباری برای ساخت سالن رزمی و اختصاص کمک‌های مالی برای فعالیت بیشتر این هیئت تأکید کرد.

دبیر کل فدراسیون ورزش‌های رزمی به برگزاری کلاس‌های داوری و مربیگری اشاره و تأکید کرد: سه سال است که فدراسیون سهم خود را از برگزاری این دوره‌ها دریافت نمی‌کند و هدف کمک به هیئت‌های ورزشی است.

 برگزاری کارگاه حقوق بشر در استان

فرهنگ شاد نیا به برگزاری کارگاه حقوق بشر تأکید نموده و اظهار داشت: در عمده اتفاقات متوجه شدیم اغلب افراد اطلاعاتی در این زمینه ندارند، به همین منظور برای پیشگیری از بروز برخی اتفاقات باید نسبت به برگزاری هر چه سریع‌تر این کارگاه‌ها اقدام شود.

به گفته شاد نیا عمده مدارک رزمی استان سبکی است و نیاز به بازآموزی و به‌روز کردن اطلاعات به‌صورت متداول هر سه سال است و رزمی‌کاران باید در دوره‌های بازآموزی حضور یابند.

وی همچنین به پیگیری برای اختصاص اعتباری مبنی برساخت سالن رزمی و اختصاص اعتباری برای هیئت تا ماه آینده خبر داد.

دبیر کل فدراسیون ورزش‌های رزمی از اعزام ۱۱ ورزشکار در قالب دو رشته ورزش‌های رزمی به جاکارتا خبر داد.

شاد نیا ظهر با اشاره به مشکلات مربوط به صدور برخی از احکام ورزشی و مکاتبات اداری اظهار کرد: بایستی این مشکل هر چه سریع‌تر حل شود و به سامانه اتوماسیون فدراسیون هیئت‌های ورزشی متصل شوند.

وی از چتر گسترده فدراسیون ورزش‌های رزمی بر 150 رشته عنوان کرد و افزود: رشته موی تای تا چند سال آینده به علت گستردگی از این فدراسیون جداشده و به‌صورت مستقل عمل خواهد کرد.

دبیر کل فدراسیون ورزش‌های رزمی همچنین از حضور 11 ورزشکار در دو رشته طی مسابقات بازی‌های آسیایی جاکارتا خبر داد و گفت: دعا می‌کنیم که نتیجه خوبی این ورزشکاران در مسابقات بازی‌های آسیایی بگیرند.

وی همچنین مربیان دارای مدارک سبکی را فاقد مجوز لازم برای مربی‌گری در باشگاه بیان کرد و افزود: این‌گونه مدارک یا افراد دارای مدارک قدیمی باید در دوره‌های بازآموزی شرکت کنند تا در صورت بروز هرگونه اتفاق جانی برای ورزشکاران امکان دفاع حقوقی وجود داشته باشد.

شاد نیا با اشاره به گستردگی این فدراسیون در کنار سایر فدراسیون‌های ورزشی گفت: ازنظر رده‌بندی ما با ورزش ووشو هم‌رده هستیم اما یک‌چهارم آن‌ها بودجه دریافت می‌کنیم و این تنگنای مالی باعث می‌شود که به هیئت‌های ورزشی استان‌ها بر اساس میزان عملکرد بودجه تخصیص داده شود.

شادنیا گفت: این استان به لحاظ پتانسیل های بالای ورزش‌های رزمی شرایط مناسبی دارد اما از لحاظ زیرساختی ضعیف است، 150 رشته در قالب این فدراسیون فعالیت دارند و با ظرفیت‌هایی که در این استان وجود دارد، امید است ملی‌پوشانی از این منطقه در رشته سامبو در تیم های ملی حضور داشته باشند.

دبیر کل فدراسیون ورزش‌های رزمی افزود: در مرحله اول کمک‌هایی از سوی فدراسیون به این استان می‌شود تا گامی روبه‌جلو در راستای توسعه باشد.

دبیر کل فدراسیون ورزش‌های رزمی گفت: شادنیا گفت: انتظار می‌رود برای برگزاری کارگاه‌ها و کلاس‌های مربیگری اقدام شود و البته برای ارتقای توان این هیئت موردحمایت قرار می‌گیرد.

دبیر کل فدراسیون ورزش‌های رزمی با بیان اینکه مربیان با مدرک سبکی، حق فعالیت مربی‌گری در باشگاه‌ها را ندارند گفت: فعالیت این مربیان غیرقانونی است و افراد باید در دوره‌های بازآموزی شرکت کنند.

در پایان طی رأی‌گیری به‌عمل‌آمده شاکری با 11 رأی به مدت 4 سال سکان‌داری هیئت را بر عهده گرفت.

انتهای خبر/ وحدانی


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.