سرویس حوادث | کد خبر: 30148
تاریخ انتشار: 1397/05/24 - 10:47:08

انبار غیرمجاز "اقلام دارویی" در بجنورد پلمپ شد

رئیس اداره نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان‌شمالی گفت: در روزهای اخیر انبار غیرمجازی که مربوط به ۳ داروخانه بزرگ شهر است، کشف و موضع احتکار در این انبارها در حال پیگیری است.
انبار غیرمجاز
نورالله ابراهیمی از کشف انبار غیرمجاز با 155 مورد دارو مربوط به 3 داروخانه بزرگ بجنورد خبر داد و اظهار داشت: انواع داروهای ویتامینی٬ شربت‌های ضروری و همچنین 2 هزار داروی خارجی که از کشور چین وارد شده است٬ از کشفیات این انبار است.
 
رئیس اداره نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان‌شمالی در ادامه افزود: ادعای مالکان این دارو‌ها بر این اساس بوده که داروها قانونی انبار شده تا در صورت بحران و نیاز٬ به بازار عرضه شود. فاکتورها و تاریخ داروها در حال بررسی است که این ادعا صحت دارد یا نه.
 
ابراهیمی مکان دپوی دارو‌ها را مکانی غیربهداشتی دانست و به تسنیم تصریح کرد: داروها در منزل مسکونی که مورد تأیید و مجوز اداره علوم پزشکی نیست نگهداری می‌شده که ازلحاظ دما و شرایط نگهداری مورد تأیید نیست.
 
رئیس اداره نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان‌شمالی گفت: 2 انبار خواروبار و لوازم‌خانگی نیز کشف‌شده است که مأموران در حال بررسی فاکتورها هستند که آیا این کالاها غیرمجاز دپو شده‌اند یا اینکه قانونی است.
 
وی در پایان بابیان اینکه امکان احتکار کالا در خراسان‌شمالی بسیار پایین است٬ خاطرنشان کرد: با توجه به وسعت کم استان و شناسایی تمام انبارها توسط مأموران بازرسی امکان دپو و احتکار کالا بسیار پایین است.
 
انتهای خبر/
 

به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.