سرویس سیاسی | کد خبر: 30155
تاریخ انتشار: 1397/05/27 - 11:49:25

امام‌جمعه موقت بجنورد:

اقدامات دستگاه‌های نظارتی در مبارزه با مفاسد اقتصادی ملموس باشد

 اقدامات دستگاه‌های نظارتی در مبارزه با مفاسد اقتصادی ملموس باشد,

امام‌جمعه موقت بجنورد گفت: اقدامات دستگاه‌های نظارتی ازجمله صنعت، معدن تجارت و تعزیرات علیه مفاسد اقتصادی باید برای مردم ملموس باشد.

به گزارش خبرگزاری شبستان؛ حجت‌الاسلام‌اسدالله جعفری، روز گذشته در خطبه‌های نماز جمعه مرکز خراسان شمالی با اشاره به مناسبت‌های هفته به سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی اشاره کرد و گفت: ۲۶ مرداد سال ۶۹ یکی از پیروزی‌های ملت ایران و ثمره مقاومت رزمندگان بود که پس از تحمل سال‌ها اسارت و شکنجه به میهن اسلامی بازگشتند.

وی آزادگان و ایثارگران را نماد و سمبل ایستادگی و مقاومت اعلام کرد که در دوران اسارت در زندان‌های مخوف عراق، ذره‌ای در اعتقاد و ایمانشان تزلزل ایجاد نشد و ادامه داد: نگاه ما به این عزیزان نگاه ارزشی است چراکه آنان توانستند در آن شرایط سخت و دشوار استکبارستیزی را به نمایش بگذارند.

امام‌جمعه موقت بجنورد یکی از مؤلفه‌های قدرت در برابر زیاده‌خواهی استکبار جهانی را سیستم بازدارندگی دفاعی اعلام کرد و افزود: هرچند امروز نغمه‌هایی شنیده می‌شود از اینکه چرا و چه نیازی به داشتن این‌همه موشک و قدرت و توان دفاعی!؟ درصورتی‌که باید به این افراد بگوییم با این دشمنان  که زبان انسانیت متوجه نمی‌شوند، بهترین مؤلفه، تقویت قدرت نظامی در مقابل آنان است.

حجت‌الاسلام جعفری در ادامه به فرمایشات اخیر رهبر معظم انقلاب در دیدار اقشار مختلف مردم اشاره کرد و با مهم خواندن این فرمایشات و توجه مردم و مسئولان به این نکات افزود: یکی از دلایل مشکلات اقتصادی به وجود آمده؛ شکست مفتضحانه‌ای است که دشمن در میادین مختلف از ایران اسلامی خورده و به همین دلیل دشمن لحظه‌ای از ضربه زدن به ایران اسلامی حذر نمی‌کند و ما نیز هیچ‌گاه نباید دشمن را دست‌کم گرفته و از آن غافل شویم چراکه غفلت و ناآگاهی از دشمن، خسارت جبران‌ناپذیری دارد.

امام‌جمعه موقت بجنورد اظهار داشت: البته نباید از این نکته غافل شد که تعدادی از تحلیلگران و متخصصان و افراد کار بلد با استدلال متقن اعلام کرده‌اند که اساس مشکلات اقتصادی مربوط به خارج از کشور نیست بلکه به سوء مدیریت‌ها و عدم اقدام به‌موقع مسئولان برمی‌گردد.

وی با تأکید بر اینکه برای موفقیت باید همه دستگاه‌ها و روسای قوا در کنار یکدیگر اقدام و عمل کنند و دستگاه‌های نظارتی ما قوی‌تر وارد عمل شود، افزود: خوشبختانه در این روزهای اخیر با کمک مردم و اطلاعاتی که مردم در اختیار دستگاه‌های نظارتی قرارداده‌اند بسیاری از انبارهای احتکار شده شناسایی و عاملان آن‌ها دستگیرشده‌اند.

رئیس‌کل دادگستری خراسان شمالی بیان کرد: با توجه به اینکه مبارزه با فساد و مفسد به‌عنوان یکی از مطالبات مهم مردم و رهبری است لذا بنده به‌عنوان نماینده دستگاه قضا اعلام می‌کنم بدون هیچ ملاحظه و با قاطعیت در کنار مردم بوده و در جهت مبارزه با مفسدان کوتاهی نخواهیم کرد.

وی در ادامه حج را کنگره بزرگ الهی دانست که ابعاد مختلف عبادی عرفانی سیاسی و امنیتی دارد و با توجه به اینکه مناسک حج مربوط به امور مسلمانان است و امور حج باید توسط مسلمانان از سرتاسر دنیا مدیریت شود، بیان داشت: متأسفانه در سال‌های اخیر تهدیدات جدی و جانی در مراسم حج مشاهده‌شده که به‌هیچ‌عنوان زیبنده بعد عرفانی و عبادی حج نیست و تاکنون متولیان مراسم حج در عربستان آن‌گونه که باید پاسخگو باشند، نبودند.

انتهای خبر/

 


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.