سرویس اجتماعی | کد خبر: 30156
تاریخ انتشار: 1397/05/27 - 11:59:08

۶۳۱ هزار و ۲۰۳ نفر تحت پوشش خدمات بیمه سلامت هستند

۶۳۱ هزار و ۲۰۳ نفر تحت پوشش خدمات بیمه سلامت هستند,

مدیرکل بیمه سلامت خراسان شمالی گفت: از مجموع ۶۳۱ هزار و ۲۰۳ نفر بیمه‌شده تحت پوشش بیمه سلامت ۵۷ هزار و ۹۰ نفر کارکنان دولت، ۴۲۰ هزار و ۷۰ نفر روستایی، یک هزار و ۶۹۶ نفر بیمه‌ایرانیان، ۲۰ هزار و ۷۶۸ نفر بیمه سایر اقشار و ۱۳۱ هزار و ۵۷۹ نفر بیمه همگانی هستند.

محسن رعنایی در جمع اصحاب رسانه با بیان اینکه ۴۶۳ نفر بیمار خاص در استان هم تحت پوشش بیمه سلامت هستند، اظهار داشت: از این تعداد ۵۳ بیمار هموفیلی، ۳۰بیمار تالاسمی، ۱۴۵ بیمار دیالیزی ،۱۰۷بیمار پیوند کلیه و ۱۲۸بیمار ام‌اس است.

رعنایی افزود: هم‌اکنون ۵۵۰ هزار نفر از شهروندان بدون اینکه هزینه‌ای پرداخت کنند از خدمات بیمه‌ای استفاده می‌کنند.

وی در خصوص میزان مطالبه مراکز طرف قرارداد با اداره کل بیمه سلامت،گفت: تمام تلاش ما این است تا پرداخت‌ها به‌روز شود که هم‌اکنون بیش از ۶۰۰ مرکز مستقل و غیرمستقل شامل بیمارستان، داروخانه، آزمایشگاه، پزشکان با این اداره کل قرارداد دارند و به بیمه‌شده‌ها خدمات ارائه می‌دهند.

مدیرکل بیمه سلامت خراسان شمالی با تأکید بر اینکه مرکز بیمه سلامت هیچ‌گونه خدماتی را به‌صورت تلفنی انجام نمی‌دهد، اظهار داشت: افرادی تحت عنوان ارائه خدمات بیمه‌ای با شهروندان تماس می‌گیرند و قصد سوءاستفاده از مردم را دارند که شهروندان در این زمینه توجه داشته باشند تا مورد سوءقصد قرار نگیرند.

رعنایی افزود: شهروندان می‌توانند هرگونه سؤال و یا شکایت خود را به شماره ۱۶۶۶ اعلام کنند.

انتهای خبر/ آقایی


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.