سرویس فرهنگی هنری | کد خبر: 30158
تاریخ انتشار: 1397/05/27 - 12:02:47

مدیرکل کانون پرورش فکری استان خراسان شمالی اعلام کرد:

پویش ملی فصل گرم کتاب در استان

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در استان گفت: به‌منظور توسعه و ترویج فرهنگ مطالعه، ارتقای مهارت‌های زندگی در مخاطبان، آشنایی بیشتر خانواده‌ها با فعالیت‌های کانون، غنی‌سازی اوقات فراغت و ایجاد نشاط اجتماعی طرح کشوری فصل گرم کتاب در استان اجرایی خواهد شد.
پویش ملی فصل گرم کتاب در استان,

منیر صادقی با بیان اینکه این طرح از دفتر معاونت فرهنگی کانون پرورش فکری به کلیه استان‌ها ابلاغ‌ شده است، خاطرنشان کرد: این پویش در قالب ویژه‌برنامه‌های کتاب محور در بوستان‌ها و تفرجگاه‌های استان به اجرا در خواهد آمد.

وی کودکان، نوجوانان، خانواده‌ها و عموم علاقه‌مندان را مخاطبان این پویش اعلام کرد و افزود: بر اساس برنامه‌ریزی انجام‌شده این پویش در خراسان شمالی طی دو ماه مرداد و شهریور به مرحله اجرا درمی‌آید.

به گفته وی اجرای برنامه‌های جذاب و بانشاط مثل بازی‌های گروهی، رصد، قصه‌گویی، بلند خوانی کتاب و کاردستی ازجمله برنامه‌هایی است که در این پویش ملی  برای اجرا برنامه‌ریزی شده است.

مدیرکل کانون پرورش فکری استان خراسان شمالی تأکید کرد: این برنامه در مرکز استان به‌صورت هفتگی و در شهرستان‌ها بسته به شرایط و امکانات موجود و هم‌افزایی با سایر ادارات و نهادهای مرتبط برگزار خواهد شد.

صادقی تصریح کرد: این طرح برای اولین بار در کشور بر مبنای دو محور موضوعی ترویج فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی و همچنین تقویت مهارت‌های زندگی در تابستان امسال برگزار می‌شود.

بر اساس این گزارش طی دو هفته گذشته کودکان و نوجوانان بجنوردی از ساعت ۱۹ تا ۲۱ پنج‌شنبه‌ها در بوستان مادر و کودک بجنورد میهمانان کارگاه‌های ویژه کانون می‌شوند.

همچنین کودکان و نوجوانان دختر و پسر اسفراینی و صفی‌آبادی هم در روزهای پنج‌شنبه می‌توانند در بوستان‌های ملت و راونیز همراه پویش سراسری فصل گرم کتاب شوند.

گفتنی است کودکان و نوجوانان شیروان هم به استقبال این پویش رفته و شنبه‌ها در بوستان کوثر پذیرای فعالیت‌های کتاب محور مربیان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان هستند.

لازم به یادآوری است که در قالب این طرح عضویت در مراکز کانون پرورش با ۲۵ در صد تخفیف انجام می‌شود و مربیان کانون با اجرای برنامه‌های مثل نمایش عروسکی، سفالگری، کاردستی، بازی و سرگرمی و... فرهنگ مطالعه را در بین کودکان و نوجوانان ترویج می‌دهند.

انتهای خبر/

 


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.