سرویس ورزشی | کد خبر: 30163
تاریخ انتشار: 1397/05/27 - 12:50:06

رئیس هیئت ورزش‌های همگانی خراسان شمالی در گفت‌وگو با اتفاقیه؛

حرکت لاک‌پشتی توسعه یافتگی ورزش استان

رئیس هیئت ورزش‌های همگانی خراسان شمالی و مشاور عالی فدراسیون ورزش‌های همگانی کشور به مناسبت سالروز تأسیس خراسان شمالی در گفت‌وگو با خبرنگار اتفاقیه از وضعیت ورزش استان ابراز نارضایتی کرد.
 حرکت لاک‌پشتی توسعه یافتگی ورزش استان,

مجید جودت که از 14 سال پیش در هیئت‌های متعددی نظیر بسکتبال، شمشیربازی و همگانی فعالیت داشته معتقد است: کار اساسی و زیر بنایی برای ورزش استان طی 14 سال اخیر صورت نپذیرفته است و رضایتی از وضعیت ورزش استان ندارد.

جودت بابیان این مطلب که 14 سال از تأسیس استان گذشته و نمی‌توان نام نوپا بودن را بر استان نهاد اظهار می‌کند: مقایسه خراسان شمالی با استان‌های هم‌جوار و وجود ورزشکاران پتانسیل و مقام آور استان نشان می‌دهد ورزش استان رونق چندانی نداشته و نتوانسته در عرصه ورزش خودنمایی کند.

وی عدم راه‌اندازی و بهره‌برداری پروژه‌ها را نیز از عواملی ذکر کرد که سبب شده بستر ورزش استان چندان مهیا نباشد.

رئیس هیئت ورزش‌های همگانی خراسان شمالی می‌گوید: اوایل تأسیس استان تغییرات چشمگیری در این حوزه شاهد بودیم اما تغییر مدیریتی سبب شده طرح‌های خوبی در راستای اجرا باشد و به بهره‌برداری نرسد.

 ضرورت تشکیل شورای راهبردی ورزش‌های همگانی در خراسان شمالی

وی از ضرورت تشکیل شورای راهبردی ورزش‌های همگانی در خراسان شمالی خبر می‌دهد که در تمامی استان‌ها تشکیل‌شده اما تغییر استانداران خراسان شمالی سبب شده از داشتن چنین شورایی محروم باشیم.

تأکید بر تشکیل شورای عالی ورزش

به گفته جودت تشکیل شورای عالی ورزش نیز ضرورت دارد و ورزش و جوانان نیز به خاطر چنین مشکلاتی نتوانسته‌اند اقدام به تشکیل این شورا کنند و همین امر باعث بروز مشکلات خرد و کلانی در سطح ورزش استان شده است.

وی بابیان این مطلب که تشکیل شورای عالی ورزش می‌تواند نیازسنجی هیئت‌های ورزشی را داشته و در راستای حل مشکلات آن‌ها برآید افزود: تشکیل شورای عالی ورزش سبب می‌شود هیئت‌ها نیازها را بیان و نیازسنجی انجام شود.

 رئیس هیئت ورزش‌های همگانی استان ضمن تشکر از ستاد توسعه مردمی استان که هرساله اقدام به برگزاری پیاده‌روی خانواده و برگزاری جشنی به مناسبت سالروز تأسیس استان داشته‌اند افزود: امسال نیز همچون سال‌های گذشته جشن سالروز تأسیس استان و پیاده‌روی خانوادگی با استقبال عمومی همراه بود.

وی تغییرات پی‌درپی مدیران را از عواملی ذکر می‌کند که سبب شده است پروژه‌های ورزشی استان به خواب زمستانی فروروند و زمان بیدار شدنشان با فرسودگی همراه باشد.

به گفته وی خوابگاه ساخته‌شده در استادیوم 19 مهر رو به فرسودگی است درحالی‌که استان سال‌ها از کمبود خوابگاه در رنج بوده و دغدغه عمده هیئت‌ها برای برگزاری میزبانی‌های متعدد نداشتن خوابگاه است این در حالی است که عدم جانمایی مناسب آن سبب شده علاوه برنداشتن مسیر دسترسی از داشتن آب، برق و گاز نیز محروم باشد و سازه رو به تخریب و فرسودگی مسئولان را به فکر بیندازد تا اقدامی برای این سازه‌ها داشته باشند.

وی تأکید می‌کند: با یک مقایسه تفضیلی با استان‌هایی که 14 سال از تأسیس آن‌ها گذشته می‌توان عدم توسعه‌یافتگی ورزش را عیناً مشاهده کرد.

انتهای خبر/وحدانی

 

 


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.