سرویس سیاسی | کد خبر: 30174
تاریخ انتشار: 1397/05/28 - 09:19:26

معاون دادگستری خراسان شمالی مطرح کرد:

عدم تحمل زوجین از علل مهم بروز طلاق در استان

معاون امور اجتماعی و پیشگیری جرم دادگستری خراسان شمالی گفت: عدم تحمل زوجین از علل مهم بروز طلاق در این استان است.
عدم تحمل زوجین از علل مهم بروز طلاق در استان,

سید ابراهیم محجوب در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا با تصریح بر اینکه  بیشتر درخواست‌های انجام‌شده برای طلاق علت موجه ندارد و به دلیل عدم تحمل زوجین است، افزود: نبود تحمل زوجین به عدم تربیت آن‌ها در خانواده بازمی‌گردد به‌طوری‌که والدین فرزندان خود را برای همسرداری آماده نمی‌کنند.

وی ادامه داد: متأسفانه خانواده‌ها تمام تمرکز و تأکید خود را صرف درس و تحصیل فرزندان می‌کنند و به فرزندان خود مهارت زندگی را نمی‌آموزند.

محجوب با اشاره به اینکه خانواده‌ها باید سبک زندگی و مهارت‌های زندگی را قبل از ازدواج به فرزندان خود بیاموزند، اظهار کرد: به‌عنوان‌مثال زوجین مدیریت اقتصادی را از والدین خود نیاموخته‌اند و نمی‌توانند از درآمدهای خود استفاده بهینه داشته باشند.

وی با بیان اینکه خانواده‌ها گاهی اوقات دخالت بی‌مورد در زندگی فرزندان مزدوج خود دارند،  افزود: در گذشته دخالت خانواده‌ها در زندگی زوجین بابت تحکیم بنیان خانواده بود اما امروزه این دخالت‌ها موجب از بین رفتن زندگی فرزندان آن‌ها می‌شود و متأسفانه خانواده‌ها شیوه دلسوزی را نمی‌دانند و در گاهی اوقات موجب از دست رفتن مهرو محبت بین زوجین می‌شود.

معاون امور اجتماعی و پیشگیری جرم دادگستری خراسان شمالی خاطرنشان کرد: خانواده‌ها باید در شیوه  نظارت خود برای زندگی فرزندان تجدیدنظر کنند و نباید اجازه دهند فرزندانشان متوقع تربیت شوند.

به گفته وی منظور از متوقع شدن فقط توقع تنها مادی نیست بلکه بزرگ‌ترین مشکل توقعات عاطفی است.

این مقام مسئول تصریح کرد: زوجین از یکدیگر توقع احترام و بیان زیبا را دارند اما اکثر اوقات افرادی که به دادگستری مراجعه می‌کنند گلایه از احترام یک‌طرفه دارند.

وی با بیان اینکه تشکر کردن در زندگی زوجین بسیار اهمیت دارد، اظهار کرد: تشکر از یکدیگر تنها زبانی نیست بلکه به فعل انجام آن است احترام گذاشتن به خانواده‌های یکدیگر نوعی تشکر کردن است و برای تحکیم بنیان خانواده بسیار مهم است.

 به گفته معاون امور اجتماعی و پیشگیری جرم دادگستری خراسان شمالی کسب اعتماد از سوی یکدیگر آسان‌تر از حفظ و نگهداری آن است و یکی از عواملی که موجب سوءظن زوجین نسبت به یکدیگر می‌شود رمز داشتن گوشی‌های همراه یکدیگر است.

محجوب خاطرنشان کرد: زوجین با یکدیگر لج بازی می‌کنند و اختلافات بزرگ‌تری را برای خود رقم می‌زنند اما نمی‌دانند این حرکت مانند کشیدن کش است اگر این کش پاره شود هر دو طرف آسیب می‌بینند.

محجوب در پاسخ به این سؤال که دادگستری برای پیش‌گیری از طلاق چه اقداماتی را انجام داده است؟ تصریح کرد: برگزاری کلاس‌های آموزشی یکی از این اقدامات است، البته زوجین در مرحله اول برای گذراندن آموزش‌ها مقاومت می‌کنند اما بعد از اتمام دوره درخواست تجدید آموزش‌ها را می‌دهند.

وی خاطرنشان کرد:20 درصد از پرونده‌های طلاق که به مراکز مشاوره برای آموزش ارجاع داده می‌شود به دادگستری بازگشت نمی‌خورند.

به گفته معاون امور اجتماعی و پیشگیری جرم دادگستری خراسان شمالی پرونده‌های وارده طلاق به دادگستری استان کاهش‌یافته و فعالیت‌هایی که جهت پیشگیری انجام‌شده است بازخورد مناسبی را داشته است.

انتهای خبر/

 


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.