سرویس فرهنگی هنری | کد خبر: 30185
تاریخ انتشار: 1397/05/28 - 09:57:15

افتتاح نمایشگاه نقاشی سور رئال به نفع کودکان سرطانی

افتتاح نمایشگاه نقاشی سور رئال به نفع کودکان سرطانی,

حسین وحیدی، نقاش سبک سور رئال یا فرا واقع‌گرایی این روزها دومین نمایشگاه خود را به نفع کودکان سرطانی دایر کرده است. وحیدی در گفتگو با  خبرنگار اتفاقیه گفت: من یک مرد آزاد و مستقل از هرگونه تفکر سیاسی و مذهبی هستم و هیچ هدفی به‌جز خدمت به طبقه ضعیف جامعه ندارم .

وی در خصوص روی آوردن به سبک سور رئال در نقاشی اظهار کرد: در سبک سور رئال  دستم باز هست که دنیای وحشت ناک و غیرواقعی امروز را به تصویر بکشم.

وی در این خصوص عنوان کرد: من خودم در طبقه‌ای بزرگ شدم که به آن زیرخط فقر میگویند؛ به همین خاطر دچار لطمه‌ها و ضربات روحی شدم که به هیچ طریقی راهی برای جبرانش پیدا نکردم.

وحیدی که از کودکی نقاشی را به‌صورت تجربی و خودآموز شروع کرده است، در ادامه افزود: می‌خواهم با زبان هنر تمام دلایل فقر جامعه را به تصویر بکشم.

وحیدی اولین انگیزه برای برگزاری این نمایشگاه را کمک به مراکز خیریه مطرح کرد و بزرگ‌ترین چالش خود را مدرک‌گرایی متولیان هنر دانست و اظهار کرد: مسئولین برای اعطای مجوز تأسیس شرکت هنری، مدرک تحصیلی مرتبط می‌خواهند؛ درحالی‌که من با رشته تحصیلی غیر مرتبط نقاشی حرفه‌ای می‌کنم و نمی‌توانم به عقب برگردم.

به گزارش اتفاقیه این نمایشگاه از 27 مرداد تا 1شهریور در گالری عمیق میزبان مردم هنردوست استان است.

انتهای خبر/ فاطمه اکبری


به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.